Новини Прикордонники спростовують заяву Лукашенка про потік зброї з України

Прикордонники спростовують заяву Лукашенка про потік зброї з України

385
0

У Держприкордонслужбі заявляють, що цього року з Білорусі ввозилося більше зброї, ніж вивозилось з України

Кордон з Білоруссю надійно охороняється, і Держприкордонслужба України не фіксує суттєвих потоків вивезення зброї. Про це Укрінформу сказав помічник голови Держприкордонслужби, прес-секретар відомства Олег Слободян, коментуючи висловлювання президента Білорусі Олександра Лукашенка.

«Ми не фіксуємо на даний момент суттєвих потоків вивезення зброї з України. Поодинокі випадки трапляються, але говорити про те, що існують якісь стабільні трафіки чи цілі канали, підстав немає. Слова президента сусідньої держави я не можу коментувати, але ситуація не має такого масштабного характеру, як ідеться у заяві», – наголосив Слободян.

Він підтвердив свої слова офіційними даними Держприкордонслужби, за якими за 9 місяців на білоруському кордоні прикордонники затримали 49 одиниць зброї. Серед неї 28 одиниць – з Білорусі на в’їзд в Україну та 21 – на виїзд із України. Тобто, пояснив Слободян, з Білорусі ввозилося більше зброї, ніж вивозилось з України. Також було вилучено 242 боєприпаси та 0,5 кг вибухівки, яку ввозили в Україну з Білорусі.

Слободян підкреслив, що, за всіма показниками, зброї вивозили з України менше, ніж за аналогічний період минулого року. За інформацією білоруською сторони, яку вона надає українській в рамках обміну, найбільше зброї вони затримали на кордоні з Литвою – це понад 5 тисяч одиниць зброї, підсумував Слободян.

Нагадаємо, сьогодні президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив під час спілкування з представниками засобів масової інформації та блогерами з Росії, що з України в Білорусь йде великий потік зброї. «Ми грудьми закриваємо 1200 кілометрів кордону з Україною, тому що потоком іде зброя, вибухівка. Ми їх уже затримуємо не тільки на кордоні, але й на залізничному вокзалі. Нам дуже непросто», – заявив він і додав, що потрібні великі зусилля і витрати, щоб утримувати безпеку на українському кордоні.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я