Новини 16 нардепів можуть втратити виплати через прогули, серед них Тимошенко!

16 нардепів можуть втратити виплати через прогули, серед них Тимошенко!

475
0

Протягом жовтня 2019 без поважних причин, таких як відрядження, відпустка чи лікарняний, понад 30% голосувань у Верховній Раді пропустили 16 народних депутатів! А тому ЗА ЩО їм платити зарплату???

Про це у понеділок повідомляє громадський рух “Чесно“.

У жовтні Рада працювала у сесійному залі 10 днів, провела 17 засідань, на яких відбулося 476 голосувань.

Найбільше голосувань пропустив нардеп-списочник Віталій Данілов з фракції “Батьківщина” — його не було під час 97% голосувань. Завершує список 16 нардепів-прогульників позафракційний мажоритарник Олесь Довгий, який пропустив майже 32% голосувань.

“Народний депутат від фракції “ОПЗЖ” Микола Скорик голосував “за” в 2 читанні за законопроект про скасування відшкодувань для прогульників, але при цьому потрапив в “прогульники” через відсутність у 49% голосувань. Разом з тим, за даними письмової реєстрації він був зареєстрований на всіх засіданнях”, – пише “Чесно”.

Письмово на всіх 17-ти засіданнях також була зареєстрована голова фракції “Батьківщина” Юлія Тимошенко, але її не було під час 48% голосувань (картка відсутня).

 

Нагадаємо:

  • 16 жовтня Верховна Рада ухвалила закон про позбавлення народних депутатів права на депутатські виплати, якщо вони без поважної причини не голосуватимуть на пленарних засіданнях, або пропускатимуть засідання комітетів.
  • Якщо народний депутат протягом календарного місяця упродовж однієї чергової сесії Верховної Ради без поважних причин не бере особистої участі у більш як 30 відсотках голосувань при прийнятті рішень на пленарних засіданнях ВР або у більш як 50 відсотках засідань комітету, до складу якого його обрано, такому народному депутату не відшкодовуються витрати, пов’язані з виконанням депутатських повноважень, за відповідний календарний місяць.
  • З 1 листопада скасована письмова реєстрація народних депутатів, яка відбувалася в кулуарах парламенту.
  • Віднині депутати, аби зареєструватися перед початком пленарного засідання, повинні не лише вставити картку для голосувань до слота (як було раніше), а ще й натиснути кнопку “за”.