Війна Зв’язки між силовими структурами України та спецслужбами РФ: Зеленський пояснив усунення Венедіктової...

Зв’язки між силовими структурами України та спецслужбами РФ: Зеленський пояснив усунення Венедіктової і Баканова.

971
0

Президент України Володимир Зеленський пояснив, чому він відсторонив генеральну прокурорку Ірину Венедіктову і усунув з посади голови СБУ Івана Баканова. За його словами, до них, як до кервіників, виникло багато серйозних запитань через зв’язки між працівниками силових структур України та спецслужбами РФ.

Про це президент сказав у вечірньому зверненні до українського народу.

“Кожне з таких питань отримає належну відповідь”, – наголосив він.

Зокрема, йдеться про те, що нині зареєстровано вже 651 кримінальне провадження щодо державної зради та колабораційної діяльності працівників органів прокуратури, органів досудового розслідування, інших правоохоронних органів. У 198 справах відповідним особам повідомлено про підозру.

“Зокрема, понад 60 працівників органів прокуратури та СБУ залишилися на окупованій території та працюють проти нашої держави”, – наголосив голова держави.

Саме велика кількість злочинів проти основ національної безпеки держави та звʼязки, які зафіксовані між працівниками силових структур України та спецслужбами Росії, і стали причинами відсторонення Баканова та Венедіктової.

“Відповідно до статті 47 дисциплінарного статуту Збройних Сил України, затвердженого законом України від 24 березня 1999 року № 551–XIV, усунути Баканова Івана Геннадійовича від виконання обов’язків голови Служби безпеки України”, – йдеться в указі.

Ця стаття передбачає усунення військовослужбовця від виконання службових обов’язків за “невиконання (неналежне виконання) службових обов’язків, що призвело до людських жертв чи інших тяжких наслідків або створило загрозу настанню таких наслідків”.

Президент також повідомив, що він відвідав прифронтові регіони, де зараз найскладніша ситуація. Там він особисто розбирався з діяльністю правоохоронних органів.

“За результатами цього, як ви вже знаєте, були ухвалені кадрові рішення щодо регіональних керівників сектору безпеки – Херсон, Харків. Розбирались і з місцевим керівництвом виконавчої влади. Конкретні дії та будь-яка бездіяльність кожної посадової особи в секторі безпеки і в правоохоронних органах будуть оцінені. Відповідна інспекція правоохоронних органів вже має перші результати й буде продовжуватися далі”, – сказав гарант.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я