Конституційне народовладдя Використання в назві Національної музакадемії імені Чайковського є російською пропагандою, — Інститут...

Використання в назві Національної музакадемії імені Чайковського є російською пропагандою, — Інститут нацпам’яті

214
0

Використання в назві Національної музичної академії України імені Чайковського є пропагандою російської імперської політики. Про це заявила експертна комісія Українського інституту національної пам’яті (УІНП).

«На сьогодні П.І. Чайковський є найвідомішим у світі російським композитором, а отже – символом російської культури та культурним маркером «руского міра». З огляду на історичну ретроспективу та реалії збройної агресії, що проводиться з 2014 року державою-агресором рф проти України з метою ліквідації української державності та знищення самобутності українського народу, спроби «українізувати» російського композитора Чайковського і його творчість навіюють сприйняття української культури як вторинної та залежної від російської», – йдеться у висновках.

Зазначається, що такий підхід працює на штучне нівелювання відмінності між українською та російською національними ідентичностями, що повністю вкладається в російську ідеологему про «єдиний народ» зі спільною історією, культурою і становить реальну загрозу національній безпеці України.

У комісії наголосили також на політичних мотивах присвоєння у 1940 році під час святкування 100-річного ювілею Чайковського Київській державній консерваторії імені російського композитора, що є складовою російської імперської політики, спрямованої на нав’язування використання російської мови, пропагування російської культури як вищої порівняно з іншими національними мовами та культурами.

«Назва Національна музична академія України імені П. І. Чайковського, згідно з частиною першою статті 2 закону, містить символіку російської імперської політики, а подальше функціонування цієї назви з використанням імені П. І. Чайковського є пропагандою російської імперської політики», – зазначається у висновках.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я