Війна Сотні тисяч українців втратили доступ до питної води – ООН

Сотні тисяч українців втратили доступ до питної води – ООН

821
0

Підрив російськими Каховською ГЕС призвів до екоциду. Крім цього, внаслідок підриву греблі виявилися затопленими населені пункти. Також під водою опинилося 30% природно-заповідного фонду Херсонської області.

Близько 700 тисяч людей в Україні, як на підкронтрольних так і окупованих РФ територіях, не мають належного доступу до питної води через підрив Каховської ГЕС. Про це сказав заступник Генерального секретаря ООН із гуманітарних питань Мартін Гріффітс в інтерв’ю Associated Press.Він вказав, що внаслідок підриву ГЕС затоплені важливі сільськогосподарські угіддя, що неминуче призведе до зниження експорту зерна, підвищення цін на харчі в усьому світі та нестачу їжі для мільйонів нужденних.

Гріффітс зауважив, що вода також вимила з грунту міни і тепер ті становлять небезпеку для багатьох українців.

“Це каскад проблем, починаючи з того, щоб дозволити людям вижити сьогодні, а потім дати їм якісь перспективи на завтра”, – сказав він.

Гріффітс додав, що ООН звернеться зі спеціальним закликом щодо надання Україні додаткових коштів у зв’язку з підривом Каховської ГЕС. Водночас він зауважив, що хоче зачекати кілька тижнів, щоб побачити повні економічні наслідки, наслідки для здоров’я та навколишнього середовища, перш ніж закликати про допомогу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я