Війна Німеччина, Данія і Швеція створюють слідчу групу щодо підриву газопроводів Nord Stream

Німеччина, Данія і Швеція створюють слідчу групу щодо підриву газопроводів Nord Stream

361
0

Німеччина, Данія та Швеція мають намір створити спільний слідчий підрозділ для розслідування пошкоджень, завданих газопроводам “Північного потоку”.

За словами федерального уряду Німеччини, є багато ознак того, що витоки газу є навмисним актом саботажу з боку росії. Очільниця МВС Німеччини Ненсі Фезер підтвердила, що після консультацій із данським і шведським колегами було прийнято рішення про створення слідчої групи для розслідування всіх обставин і причин вибухів на газопроводах Nord Stream 1 і 2.

«Ми створимо міжнародну групу експертів, які забезпечать незалежну експертизу в конкретній галузі. Це люди, знайомі зі специфікою спецслужб, військового флоту й поліцейських операцій», – сказала політик в інтерв’ю газеті«Bild am Sonntag».

Вона додала, що наразі служби не виявили подальших загроз критичній інфраструктурі Німеччини. Кілька днів тому німецькі, данські та шведські установи підтвердили, що в районі Борнхольма вздовж обох ниток Nord Stream сталися вибухи і витік газу. Силовики припускають, що для пошкодження трубопроводів знадобилося багато кілограмів високоефективної вибухівки.

Підриви в системі газопроводів «Північний потік 1 і 2» на дні Балтійського моря призвели, ймовірно, до найбільшого з будь-коли зареєстрованих викидів метану, що завдає важкої шкоди клімату, повідомила в п’ятницю Програма ООН з навколишнього середовища.

Дослідники з GHGSat, яка використовує супутники для моніторингу викидів метану, оцінили швидкість витоку з однієї з чотирьох точок розриву у 22 920 кг на годину. Це еквівалентно спалюванню близько 285 тонн вугілля щогодини, йдеться у заяві GHGSat.

«Цей показник дуже високий, особливо якщо врахувати, що минуло чотири дні після розриву», – заявили в компанії.

Удосконалені супутникові технології в останні роки швидко розширили можливості вчених з пошуку та аналізу викидів парникових газів, що, як сподіваються деякі уряди, допоможе компаніям виявляти та запобігати викидам метану.

Підриви газопроводів «Північний потік 1 і 2», що йде з росії до Європи, породили безліч теорій, але мало чітких відповідей про те, хто завдав шкоди. І росія, і Євросоюз заявляють, що вибухи – це робота диверсантів.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я