Війна На Іл-76 мали летіти російські високопосадовці, але їх туди не пустила ФСБ:...

На Іл-76 мали летіти російські високопосадовці, але їх туди не пустила ФСБ: у Буданова назвали перші деталі власного розслідування

311
0
На борту літака Іл-76, який 24 січня впав у Бєлгородській області рф, мали перебувати російські високопосадовці. Проте в останній момент ФСБ заборонила їм сідати на борт. А після аварії до місцевого моргу у Бєлгороді доставили лише п’ять тіл, а російським рятувальникам взагалі не дозволили оглянути місця падіння літака.
 

Про це в ефірі телемарафону  заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов. За його словами, про це українській розвідці стало відомо вже після аварії літака.

“На борту справді мали перебувати декілька VIP-ів офіційних від військово-політичного представництва держави-агресора. Їхні прізвища відомі і будуть названі, матеріали будуть надані в рамках міжнародного розслідування. Але в останній момент ФСБ фактично наказало їм не сідати на цей борт і скористатись іншими видами транспорту. Ця інформація була вже з’ясована після того, як подія сталася”, – повідомив Юсов.
 

Він додав, що російським рятувальникам не дозволили оглянути місця падіння літака. Їх фактично вигнали звідти представники ФСБ і військові, їм не дали можливість здійснити, згідно з протоколом, огляд місця і локалізацію цієї трощі.

Юсов також заявив, що на відео з місця падіння літака не видно рештків людських тіл. А до місцевого моргу у Бєлгороді доставили лише п’ять тіл.
 
“Відомо з агентурних даних зокрема, що станом на вчора до Бєлгородського моргу потрапили лише п’ять тіл. Власне, ця кількість відповідає кількості особового складу екіпажу, того самого Іл-76 – того самого літака, який знаходився у складі Військово-космічних сил росії”, – зауважив Юсов.
 

Представник Головного управління розвідки також заявив, що на борту Іл-76 могли бути як ракети, так і люди. Є багато нюансів, які потребують максимального розслідування та вивчення.

“На борту могли бути як ракети для комплексу С-300, так і одночасно ракети й люди. Мова йде про великий військовий літак. Він був завантажений лише на третину, виходячи з їхніх слів (зі слів росіян – ред.). Чи був сенс використовувати саме цей борт? Також паралельно одночасно з ним були й інші літаки – це АН-26 і АН-72 в просторі поруч з ІЛом, який зазнав авіатрощі. Багато обставин, які потребують розслідування і максимального вивчення”, – заявив Андрій Юсов.
 
Падіння Іл-76: деталі
24 січня в Бєлгородській області росії впав військовий транспортний літак Іл-76. Міноборони рф одразу заявило, що на борту Іл-76 нібито були 65 українських військовополонених, яких везли на обмін. Наразі Україна не підтверджує заяву про загибель військовополонених, цю інформацію перевіряють.
 
Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження за фактом падіння російського літака Іл-76. Розслідування здійснюється за ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни).
 
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що не може стверджувати, що в літаку Іл-76 були українські військовополонені. За словами омбудсмена, повідомлення рф мають ознаки інформаційної кампанії проти України. Ймовірно, Кремль таким чином намагається дискредитувати Київ перед нашими західними партнерами.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я