Війна Майбутнє України залишиться невизначеним на багато років за будь-якого результату війни –...

Майбутнє України залишиться невизначеним на багато років за будь-якого результату війни – The Economist

265
0

Майбутнє України за будь-якого результату війни, ймовірно, залишиться невизначеним ще довгі роки. Якщо реконструкція України зазнає невдачі, а її економіка похитнеться, тоді українська демократія теж почне руйнуватися.

Про це попереджає у своєму аналітичному матеріалі The Economist.

Видання пише, що армія РФ, на думку її генералів, може відновити свої сухопутні війська за три-п’ять років. За цей час дозріють умови для того, щоб Путін або його наступник “зробили ще одну спробу” щодо України.

Таким чином, продовжує свою логіку The Economist, будь-який варіант миру вимагатиме надійних західних гарантій безпеки, тривалого постачання зброї та фінансової допомоги Україні.

“Це ніби другий, набагато більший Ізраїль з’явився на східних кордонах Європи”, – наводить порівняння видання.

При цьому президент Росії Володимир Путін може у якийсь момент погодитись на припинення вогню з міркувань доцільності. Але в будь-якому випадку, його зовнішня політика буде так само спрямована на агресію, підсумовує автор публікації, присвяченої річниці початку війни.

Віце-президент США Камала Харріс не чекає нічого доброго від найближчої перспективи війни в Україні.

У цьому вона зізналася на Мюнхенській безпековій конференції.

“Я не маю ілюзій щодо того, що нас чекає попереду. Буде ще більше чорних днів в Україні, щоденна агонія війни триватиме, наслідки війни відчуватимуться країнами близько і далеко, від Африки до Південно-Східної Азії та Карибів”, – сказала вона..

При цьому Харріс запевнила, що Захід не відступить у протистоянні з Росією.

“Якщо Путін думає, що він може зачекати на наш відступ, то він жорстоко помиляється. Час не на його боці”, – заявила віце-президент США.

Перемога України над Росією може принести такі проблеми, які зараз не може собі уявити ні сама Україна, ні Захід, який їй допомагає.

Таку думку висловив президент Чехії Петро Павло на “Українському ланчі” у рамках Мюнхенської конференції з безпеки.

Він побоюється, що звільнення якоїсь частини тимчасово окупованої території може призвести до таких великих втрат, що суспільство просто не зможе цього витримати.

“Тобто може бути така точка, коли навіть Україна почне думати про інше завершення війни. І ми теж повинні це враховувати, тому що потрібно не лише чекати на краще, але й бути готовими до гіршого”, – попередив Павло.

Якщо ж війна призведе до розвалу Росії, то виникне інша неприємна перспектива – ні з ким вестиме переговори щодо архітектури безпеки в Європі.

Сам Павло залишається оптимістом та сподівається, що вдасться уникнути як першого, так і другого сценарію. Але готуватися треба до найгіршого, вважає він.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я