Війна Ізраїль запропонував переселити 2,3 млн мешканців Гази: куди саме та що йому...

Ізраїль запропонував переселити 2,3 млн мешканців Гази: куди саме та що йому відповіли

232
0
Спецслужби Ізраїлю розробили план переселення 2,3 млн біженців з Сектору Гази до Єгипту. Цю ідею прем’єр-міністра Беньяміна Нетаньягу підтримали декілька країн ЄС, однак потім на спільному саміті країн Європи вони офіційно заперечили її та назвали “нереалістичною”. Зі свого боку, Єгипет також рішуче заперечив такий сценарій та наголосив, що палестинське питання не може вирішуватись у такий спосіб.
 

Про це повідомляє видання The Financial Times. Журналісти посилаються на анонімні джерела, які знайомі з ситуацією, яка склалась довкола палестино-ізраїльського конфлікту.За їх інформацією, Нетаньягу переконував під час перемовин з лідерами Європи, що треба тиснути на Єгипет, аби він зголосився прийняти 2,3 млн переселенців з Сектору Гази. Це рішення навіть підтримали такі країни, як Чехія та Австрія. Проте, на саміті європейських країн 26-27 жовтня уряди Франції, Німеччини та Великої Британії висловились проти реалізації такого плану, адже Єгипет категорично проти і його неможливо переконати.

“Каїр голосно висловлював свою стурбованість тим, що Ізраїль намагатиметься використати кризу, щоб перекинути свої проблеми з палестинцями на Єгипет”, — зазначили журналісти FT.

У Єгипті почули пропозицію щодо біженців. Прем’єр-міністр країни Мустафа Мадбулі під час виступу на Синаї заявив, що єгипетська держава не дозволить, аби їй нав’язували свої умови інші країни, а також не дозволять розв’язувати регіональні питання Ізраїлю їх коштом.

План Ізраїлю по палестинцях

Про “злив” документів спецслужб Ізраїлю з розробленим планом переселення палестинців повідомив портал Sicha Mekomit. Видання опублікувало 10 сторінок документів, які розробили військові Ізраїлю. Воно датується 13 жовтням, тобто його створили одразу через декілька днів після початку бойових дій проти ХАМАСУ. Документ засвідчує логотип Міністерства розвідки країни, а те, що він реальний, стверджують джерела цього видання в цьому відомстві.

Міжнародне агентство новин Associated Press виклало матеріал з деталями плану Ізраїлю стосовно переселення жителів Сектору Гази. Операція мала б проводитись у декілька етапів.

Винищувачі наносять удари по півночним районам анклаву, а місцеві мешканці переселються на південь.
Наземні операції мали б проводитись з півночі на південь Сектора Гази
Евакуація через КПП Рафах до Єгипту лишається відкритим шляхом
Після евакуації до Єгипту палестинці більше ніколи не повернуться до своїх домівок
Встановлення наметових містечок на півночі Синайського півострова, а також розбудування міст для переселенців у самому Єгипті
Синайський півострів має площу близько 60 тис. кв. км. Він з 1967 по 1979 рр. належав Ізраїлю, потім він став частиною Єгипту.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я