Війна Історичний Рамштайн. Нова зброя для України

Історичний Рамштайн. Нова зброя для України

215
0
Для постачання зброї Україні з ініціативи США Захід розробив формат Рамштайн – це такі спеціальні засідання представників західних країн з питань оборони нашої країни. У середу, 12 жовтня, відбулося чергове, вже шосте засідання у такому форматі. Місце зустрічі цього разу – штаб-квартира НАТО у Брюсселі.
ППО
Міністр оборони Олексій Резніков повідомив, що першим пунктом порядку денного зустрічі контактної групи у форматі Рамштайн стане питання посилення протиповітряної оборони України.
“Пункт № 1 сьогоднішнього порядку денного – посилення української протиповітряної оборони. Відчуваю оптимізм”, – заявив Резніков перед початком зустрічі.
Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак назвав “історичною” чергову зустріч формату Рамштайн, натякнувши на рішення щодо посилення протиповітряної оборони України.
“Ще один Рамштайн. Ця зустріч історична, тому що приймаються рішення для “закриття” українського неба. Посилення системи ППО – це те, що нам потрібно. Ми у постійному діалозі з нашими союзниками. Саме сучасні системи ППО для України були темою наших останніх розмов з Джейком Салліваном (радником із нацбезпеки США)”, – написав Єрмак.
Динаміка війни змінилася
Відкриваючи зустріч у форматі Рамштайн, міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що українські війська за підтримки наданого Заходом озброєння змінили динаміку війни.
“Путін намагається мобілізувати більше сил та заявити про належність суверенних територій України до Росії. Він кидається на громадянські цілі та інфраструктуру в українських містах. Він використовує безвідповідальні загрози та риторику”, – сказав Остін.
Однак, за його словами, українські війська демонструють зміну ситуації на полі бою завдяки наданому партнерами озброєнню.
“Коли ми зустрічалися у вересні, ми всі спостерігали, як Україна досягла надзвичайних досягнень на полі бою. Незважаючи на нові напади Путіна, українські сили змінили динаміку цієї війни. Вони звільнили сотні міст від російської окупації та повернули тисячі кілометрів квадратних своєї землі. Ці перемоги належать українським солдатам. Однак допомога з безпеки контактної групи, тренування та зусилля з підтримки були життєво важливими. Ми здійснили величезний прогрес, працюючи разом, і оскільки війна змінилася – змінилася і місія цієї контактної групи”, – зазначив глава Пентагону.
За його словами, напади Росії лише посилюють рішучість союзників щодо допомоги Україні.
Більше не наддержава
На думку міністра оборони Великобританії Бена Уоллеса, у президента Росії Володимира Путіна починає з’являтися розуміння, що РФ більше не є наддержавою через невдачі російської армії в Україні.
“Він (Путін) тільки-но виявив, що (Росія) – не наддержава. Це ключовий момент. З одного боку, ви повірили у власний хайп, паради, на яких ви рахували танки, вважали, що невразливі, а на ділі – ні” , – сказав він.
Глава британського Міноборони вважає, що російські сили програють в Україні через “свої військові можливості” та помилкові “стратегічні припущення” свого керівництва.
“На кожному кроці вони недооцінювали Україну і переоцінювали Росію. Але у Путіна у загашнику є мільйони людей, яких він може запхати в м’ясорубку без правил, без поваги до людських життів, до безневинних людей та цивільного населення”, – додав Уоллес.
Він додав, що останніми днями контрнаступ України в Херсонській області сповільнився, але вона все одно зберігає перевагу, тоді як Росія “стикається з катастрофічною втратою бойового духу, поганим оснащенням, значним дефіцитом боєприпасів та політичною нестабільністю”.

“Його (Путіна) стратегічні припущення, схоже, помилкові у всьому. Навіть учора (у понеділок) обстріл мізерною кількістю ракет по випадкових цивільних об’єктах, у той час як ви мали обстрілювати військові цілі, не є стратегічним чи розумним використанням ваших обмежених ресурсів” , – вважає міністр оборони Британії.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я