Uncategorized Додому повернулося майже половина переселенців.

Додому повернулося майже половина переселенців.

154
0

З початку вторгнення Росії у свої будинки повернулися понад 5,5 млн переселенців з 11,7 млн. Такі дані опубліковано у звіті Міжнародної організації з міграції.”Близько половини тих, хто залишив свої будинки через війну з 24 лютого, тепер повернулися, особливо на північ країни і в Київ. Кількість повернень значно зросла – на 24% за останній місяць. Більшість осіб, які повернулися до своїх будинків, перебували в переміщенні в інших місцях в Україні, і тільки 10% людей повертаються з-за кордону. Близько трьох четвертих тих, хто повернулися, зараз планують залишатися вдома. Втім, через нестабільність ситуації в Україні повернення може бути недовгостроковим”, – йдеться у звіті.

В організації також назвали головні проблеми українців – доступ до медичних послуг і освіти, а також відновлення пошкоджених будинків.
“Опитування МОМ показало тривожну тенденцію: майже кожна четверта людина (23%) в Україні змушена була припинити вживати ліки під час війни, оскільки вони були або недоступними, або надто дорогими”, – сказано в повідомленні.
Майже 10% серед усіх респондентів і 15% серед тих, хто повернувся, вказали, що їхній будинок був пошкоджений війною.
За даними ООН, кількість біженців з України, які набули статусу осіб, на яких поширюється тимчасовий захист в країнах Європи, становить 3,407 млн. Ще кілька мільйонів громадян перебувають за кордоном без статусу біженця.
А за даними Євросоюзу, з початку війни з України виїхали понад 5,7 млн людей, з них понад 2,8 млн повернулися додому.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я