На голову війна Дмитро Кулеба розповів, чи зможе Україна отримати танки та літаки НАТО.

Дмитро Кулеба розповів, чи зможе Україна отримати танки та літаки НАТО.

140
0

Міністр закордонних справ пояснив, що неофіційне рішення країн НАТО не передавати авіацію та танки Україні не є остаточним.

Існування неформального консенсусного рішення країн НАТО не передавати Україні танки та літаки не означає, що ЗСУ справді не отримають цієї техніки.

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

За словами міністра, існує офіційне та неофіційне пояснення цього рішення.

“Офіційне пояснення полягає в тому, що таке рішення існує, але воно не формалізоване, у будь-який момент може змінитися. Також нам говорили, що гаубиць не буде, так само як нам говорили, що РСЗВ не буде, ППО не буде… гаубиці з’явилися, і РСЗВ з’явилося, і потім ще ППО з’явилося… Тепер у нас залишилися танки не радянського типу та літаки у списку… Я абсолютно переконаний: якщо війна триватиме і потребуватиме нового рівня забезпечення, то й ці питання ми вирішимо”, – зазначив він.

Кулеба також розповів, що питання з передачею Україні гармат та РСЗВ розпочиналося з цього ж аргументу.

“Та це ж наступальна зброя. Я їм казав: “Народе, а нічого взагалі, що ми захищаємо державу? Будь-яка зброя, яку використовують Збройні Сили України, і Нацгвардія, й інші Сили оборони на території України проти російського агресора, є, за визначенням, оборонна зброя”, – пояснив міністр.

Глава МЗС України також озвучив і неофіційне пояснення.

“А неофіційно… Ось як президент Макрон сказав, що є неофіційна домовленість, я вам так скажу: є така неофіційна думка, що не потрібно безпосередньо віддавати натовський танк Україні, треба натовський танк передати центральноєвропейській країні, яка належала до організації Варшавського договору, а ця країна нехай віддасть свій радянський танк Україні.

Усі задоволені, НАТО здійснює заміщення арсеналів і ще й робить при цьому добру справу, допомагає Україні. Є така думка, неофіційна, знову ж таки, що функціонує саме така логіка. Нам вона не подобається, ми про це щиро говоримо”, – підсумував Кулеба.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я