Війна Дамба Каховської ГЕС була замінована окупантами і підірвана ними – Зеленський

Дамба Каховської ГЕС була замінована окупантами і підірвана ними – Зеленський

700
0

Уже понад рік росія контролює всю Каховську гідроелектростанцію. Підірвати її ззовні за допомогою обстрілів нереально. Дамба була замінована російськими окупантами і підірвана ними.

Про це заявив президент Володимир Зеленський під час звернення до учасників саміту «Бухарестської дев’ятки», у якому він взяв участь у вівторок, 6 червня.

На думку Зеленського, такий стан речей ще раз доводить, як росія ставиться до людей і територій, які вона захопила та що насправді росія несе Європі і світу.

«Це найбільша рукотворна екологічна катастрофа в Європі за десятки років. Це найбільш небезпечний терорист у світі. І тому поразка росії – поразка, яку ми все одно забезпечимо, – буде найбільш вагомим внеском у безпеку нашого з вами регіону, нашої Європи та всього світу», – наголосив Зеленський.

Він подякував усім лідерам, державам та міжнародним організаціям, які вже засудили цей теракт. Однак, щоб гарантувати безпеку цього замало, на думку гаранта.

«Поки держава-терорист намагається якось відігратися, поки в росії ще знають, що десь тут, в Європі, залишаються сумніви та страхи – усі ми з вами в небезпеці. Бо безпека – це завжди визначеність і це завжди передбачений програш того, хто посягає на безпеку», – сказав Зеленський.

Він відзначив, що Україна рухається і звільняє людей від російської окупації. Також – Україна створює повітряний щит, який захищає життя від ударів російських ракет та іранських дронів.

З пошкодженої електростанції до Дніпра могло потрапити 150 тонн нафтопродуктів, пише польський Центр східноєвропейських досліджень (OSW). Паливо піде вниз за течією і, мабуть, потрапить у Чорне море.

Російські окупанти підірвали гідроелектростанцію, щоб не допустити просування українських військ, зазначили у Генштабі ЗСУ.

Російські військові підірвали конструкції Каховської гідроелектростанції, щоб не допустити просування українських підрозділів. Про це йдеться у ранковому зведенні Генерального штабу Збройних сил України в середу, 7 червня.

За даними МВД, потенційними зонами затоплення на правобережній частині річки Дніпро є: села Миколаївка, Ольгівка, Льово, Тягинка, Понятівка, Іванівка, Токарівка, Понятівка, Придніпровське, Садове, та частково місто Херсон – острів Корабел.

В Укргідроенерго нагадали, що вода з Каховського водосховища також необхідна для того, щоб Запорізька АЕС отримувала підживлення для конденсаторів турбін та систем безпеки. Наразі станційний ставок-охолоджувач наповнений, ситуація контрольована.

Пекін вважає, що на тлі влаштованої Росією екологічної катастрофи “всі сторони” мають сприяти послабленню “кризи в Україні”.

Китай закликав “усі сторони” бути відданими політичному врегулюванню так званої “української кризи” (так уряд КНР називає війну РФ проти України ) та сприяти послабленню ситуації. Офіційний Пекін відреагував таким чином на підрив дамби Каховської ГЕС.

“За нинішніх обставин ми сподіваємося, що всі сторони будуть віддані політичному врегулюванню української кризи і сприятимуть послабленню ситуації”, – мовиться в письмовій відповіді МЗС КНР.

Позиція КНР стосовно “кризи в Україні” залишається послідовною і чіткою, додали в китайському дипломатичному відомстві.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я