Війна Блокування телеграму не на часі: кіберполіція розповіла про першочергові дії стосовно популярного...

Блокування телеграму не на часі: кіберполіція розповіла про першочергові дії стосовно популярного месенджера

238
0
Начальник управління у Департаменті кіберполіції заявив, що потрібно створювати якісний контент у телеграм, а не блокувати його. Що ж стосується технічних, юридичних чи навіть соціальних чинників блокування телеграму, то це буде зробити складно. Загалом, такі реформи “не на часі”.
 

Про це повідомив начальник управління у Департаменті кіберзахисту. На запитання про те, чи реально буде блокувати популярну соціальну мережу, якщо влада вирішить закрити його, він відповів заперечно:

“Технічно це складно. Юридично (або суспільно), як ви бачите на сьогодні, – взагалі складно, тому що багато йде дискусій і є попит на цей месенджер. Зокрема, він став зараз не тільки месенджером, оскільки ми звикли, коли говоримо таке визначення до певної системи (месенджер – це передача повідомлень від однієї особидо іншої). На сьогодні телеграм – це все ж таки платформа для висловлення думок. Ми бачимо великі потужні проекти, соціальні, інформаційні, які діють в телеграмі. І тому, звичайно, підтримка скажена. Тобто, будь-які дискусії, що пора закривати телеграм, наштовхуються на певнене несприйняття навіть суспільством. Тому що багато людей звикли отримувати інформацію звідти”, – пояснив експерт.
 
В той ж час, чи потрібно це робити, спікер заявив, що це недоречно і “не на часі”. Замість цього треба вчити людей інформаційній грамотності.
 

“Нам треба проводити дуже грамотну і якісну інформаційну політику щодо того, як сприймати різну інформацію”, – додали в Департаменті кіберзахисту.

Росія не змогла блокувати телеграм: в чому складнощі
Експерти наголошують, що заборона Telegram може бути непродуманою політикою, особливо з огляду на невдачі схожої спроби в росії. Вони підкреслюють можливість обходження блокування за допомогою VPN, а також росту популярності Telegram навіть під час спроб його заборонити. Зауважимо, що багато хто з аналітиків вже зараз підкреслюють важливість розуміння технічних реалій та наслідків таких необдуманих рішень.
 
Відтак, спроби заборонити Telegram не принесуть очікуваного результату, оскільки це лише майданчик, що використовують для просування медіапроектів. Українські канали Telegram шукатимуть нові майданчики для просування свого контенту – найімовірніше, це будуть WhatsApp чи Twitter (тепер мережа Х)
 
Вірогідно, заборона Telegram призведе до зростання інтересу до Twitter, тому що аудиторія вже зрозуміла переваги коротких та швидких повідомленнь. Проте у Twitter зосереджена, мабуть, найбільша кількість акаунтів, пов’язаних з російським ІПСО, адже соцмережу Ілона Маска вже визнано найбільшим джерелом російської пропаганди в ЄС.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я