Війна Австралійський виробник картонних дронів переоснащує програмне забезпечення на основі «інновацій» українських військових...

Австралійський виробник картонних дронів переоснащує програмне забезпечення на основі «інновацій» українських військових на полі бою

298
0
Австралія подарувала Україні сотні одноразових картонних безпілотників Corvo, які оснащені камерами GoPro і дозволяють проводити відеозйомку, яка є важливим елементом під час деокупації територій. Цей дешевий метод виявлення цілей став можливим завдяки системі Corvo Precision Payload Delivery System від австралійської компанії SYPAQ. Вона може долати дистанції понад 100 кілометрів, перевозити три кілограми корисного вантажу та приземлятися в радіусі приблизно 2 метрів від запланованого місця. Про це йдеться в інформаційній публікації Defence News.
 
Компанія SYPAQ створила систему Corvo Precision Payload Delivery System у 2018 році в якості реакції на інноваційний виклик австралійської армії щодо створення малопомітного та недорогого дрона для доставки товарів, щоб поповнювати запаси віддалених операторів. SYPAQ вирішила використовувати картон, який і дешевий, і не привертає увагу радарних систем супротивника.
 
Дрон має 2-метровий розмах крил з мінімальною авіаційною електронікою та модулем двигуна, а також відсік корисного вантажу з кришкою, яка піднімається, щоб приймаюча сторона змогла отримати мішок з кров’ю для переливання пораненим військовослужбовцям на полі бою, ремонтні деталі, боєприпаси, радіо та інші речі.
 
Дрон, який спочатку виглядає як плоский аркуш картону та складається у форму, потім можна викинути на полі.
 
«Пандемія COVID-19 призупинила випробування та розробку літака компанією SYPAQ та Збройними силами Австралії. Але згодом, через два роки, розпочалась російсько-українська війна, і австралійський уряд хотів пожертвувати Україні озброєння, яке готове до використання і не вимагає тривалого часу на підготовку. Ми спільно з Україною розробили програмне забезпечення, уклали угоду і відправили понад 600 дронів. Українські військові досить добре ними користуються», — пояснив Майкл Партрідж, генеральний менеджер SYPAQ.
 

У компанії зазначили, що на Близькому Сході є потенційні клієнти, які хочуть купити Corvo PPDS як дешевий тестовий актив для перенесення датчиків. Аналогічним чином австралійські війська використовували його як манекен для перевірки та калібрування радіолокаційної системи.

«Але активне використання українцями дрона для складніших місій стало для нас практичним досвідом, який ми використовуємо для вдосконалення системи планування місії, інтерфейсу користувача та наземної станції керування для всього сімейства дронів Corvo», – зазначає Партрідж.
 
Українські військові буквально прорізають отвори у дні картонного дрона та встановлюють відеокамери GoPro із 10-секундними таймерами, щоб зняти короткий відеоролик, коли дрон досягає пункту призначення, попередньо запрограмованого в його GPS. Це допомагає зробити дрони ще важчими для виявлення, оскільки немає каналу передачі відео або отримання навігаційних інструкцій.
 
«А військові отримують зображення 30-хвилинної давнини, що є дуже заощадливим та ефективним варіантом», — підкреслює Партрідж.
 
Тактика зйомок вимагає точнішого планування місії, проте українські офіційні особи надсилають запити на удосконалення і додавання функцій безпосередньо виробнику.
 
«Хоча елементи програмного забезпечення можуть змінитися у підсумку, картонна конструкція залишиться. Картон дуже добре забезпечує роботу платформи. Тому, коли йдеться про удосконалення, буде дуже складно знайти щось дешевше і функціональне. Крім того, картонний матеріал дозволяє літати, навіть під невеликим дощем та у вологому морському середовищі», – зауважує Партрідж.
 
У серпні 2023 року компанія SYPAQ випустила важку версію дрона, яка має більший розмах крил і може перевозити вантаж вагою у 6 кілограмів. А також презентувала варіанти квадрокоптерів, що нагадують китайські дрони DJI, які США та Австралія заборонили використовувати у своїх арміях.
 
SYPAQ співпрацює з британською компанією Tanglewood Group, щоб зробити безпілотники доступними на ринку Європи та Близького Сходу.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я