Економіка Звіт уряду Гройсмана – пафосна брехня за народні гроші

Звіт уряду Гройсмана – пафосна брехня за народні гроші

509
0

Напередодні річного звіту уряду Гройсмана про роботу, Кабмін знайшов кошти і видав «бойовий папірець», скромним накладом у 3 000 000 примірників. За бюджетні, звісно ж, кошти. Щоб проінформувати невдячних громадян про неймовірні успіхи влади у всіх сферах діяльності.

 «Урядові новини», – а саме таку назву має дешева агітка про неіснуючі досягнення влади, – сповіщає на першій же сторінці: «Ключові перемоги України за минулий рік». Тобто, радійте, громадяни, «перемогам», які ви, може, й не бачите, але вони є. Не сумнівайтеся.

Українцям не звикати до урядової пропаганди, коли стагнація в економіці називається «стабільністю», а всеосяжна корупція – «покращенням». Але настільки нахабної і цинічної пропаганди не було вже давно.

Отже, чи є ці «перемоги»…

«Перемога» № 1. Культура та спорт. «Новини» поспішають нас обрадувати: «Понад 80% українців вважають найбільшим досягненням минулого року перемогу Джамали на конкурсі “Євробачення-2016”… Ще один виступ співвітчизників на міжнародних змаганнях дарує українцям приємні згадки – збірна України на Паралімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро посіла третє місце».

Тут «Мінстець» перевершив самого себе. Головне «досягнення» – за відсутністю інших в економіці, соціальній сфері, освіті, медицині – перемога на співочому конкурсі. Як в анекдоті – «Проте ми співаємо добре».

Виступ паралімпійців, звісно, гідний на повагу. Але згадаймо й повний провал основної збірної України на Олімпійських іграх. Причому усі спортсмени в один голос казали, що поразки – наслідок відсутності належного фінансування та уваги держави. Тож і тренуються вони в інших країнах, і виступають під чужими прапорами…

«Перемога» № 2. Високі технології. У січні команда українських ІТ-шників зі столичного університету КПІ посіла перше місце у світовому рейтингу «білих» хакерів.

І все.

І це – здобутки уряду?

«Здобутками» такі результати могли б стати, якби влада ефективно впроваджувала високі технології у виробництві. Натомість маємо наступне: Україна зайняла 42-е місце в рейтингу країн з найбільш інноваційною економікою, втративши одну позицію в порівнянні з попереднім рейтингом. Про це свідчать дані Bloomberg Innovation Index https://www.epravda.com.ua/news/2017/01/17/617810/

А ось ще один рейтинг: Україна продовжує втрачати позиції у глобальному рейтингу країн світу за показником економічної конкурентоспроможності. Так, за опублікованим Всесвітнім економічним форумом Індексом глобальної конкурентоспроможності 2016-2017 (The Global Competitiveness Index), Україна посіла 85-е місце серед 138 країн світу, втративши за рік шість позицій (у попередньому рейтингу займала 79-у позицію) http://edclub.com.ua/analityka/pozyciya-ukrayiny-v-reytyngu-krayin-svitu-za-indeksom-globalnoyi-konkurentospromozhnosti-1

Отже, «перемога» з високих технологій – це не перемога, а справжня поразка.

«Перемога» № 3. Успіхи промисловості. Український літак АН-132D, збудований за рекордні півтора роки, здійснив свій перший демонстраційний політ. Це – перша машина в лінійці «Антонова», зібрана без російських комплектуючих.

Щодо «перемоги» у промисловості наведемо лише одну цитату з авторитетного видання «Forbes»: «Підсумки-2016: промисловість переведено в режим виживання. Причина – в державі повністю відсутня така опція, як промислова політика». http://forbes.net.ua/ua/nation/1426415-pidsumki-2016-promislovist-perevedeno-v-rezhim-vizhivnnya

Традиційні ринки втрачено. Нові освоюються зі складнощами. Квоти на постачання української продукції у країни ЄС – мізерні. 

АН-132D – єдиний літак, випущений за 2016 рік. Але «Антонов», фактично, перебуває у стадії банкрутства. Та й випускалося ще так давно не 1, а десятки літаків. Сьогодні уряд пишається останнім.

«Перемога» № 4. Урядові ініціативи. Таких декілька. Перша – підвищення заробітної плати до 3200 гривень. З урахуванням усіх податкових стягнень, деякі категорії працівників і службовців стали отримувати не більше, а менше. Однак уже не можуть претендувати на субсидії по оплаті послуг ЖКГ.

«Відзначають громадяни і суттєві кроки у боротьбі з корупцією. Зокрема, проведення усіх державних закупівель через електронну систему ProZorro, що дозволило минулого року зекономити 8 млрд грн бюджетних коштів, а також – запровадження електронного декларування доходів чиновниками та конкурсного відбору на посади держслужбовців», вихваляється урядове видання.

Почнемо з останнього. Усі «конкурси» – як були фікцією, так нею і залишилися. Все вирішується на основі «договорняків».

Звідки взялася цифра у 8 млрд коштів, зекономлених на ProZorro – невідомо. Критики на її адресу – вистачає http://www.capital.ua/ru/publication/83874-mify-ob-effektivnosti-prozorro, та й без критики – видавати за мегареформу одиничне досягнення – значить визнавати, що інших досягнень немає.

Нарешті, краще б уряд не нагадував про електронне декларування. Побачити у кишенях прокурорів, суддів та депутатів, які жодного дня не працювали у бізнесі, мільярдні статки і тони золота, які перевищують Державний бюджет та зовнішній борг України – це плювок в обличчя усім українцям.

До речі, як там Насіров?

Інші корупціонери? Когось посадили за грати? Чи усі – «свої», тобто непідсудні?

«Перемога» № 5. Боєздатність української армії. Автори урядового «папірця» намагаються зробити розумний вигляд: «Як заявив провідний експерт із питань національної та міжнародної безпеки, професор Джорджтаунського університету доктор Філіпп Карбер, бойова здатність української армії зросла у п’ять разів у порівнянні з 2014 роком».

А тепер читаємо уважно, що Карбер сказав у 2015 році: «Я дуже вражений тими “малюками” на фронті, тими дітьми. Вони живуть в надзвичайно складних умовах, під постійними артилерійськими і мінометним обстрілом, вони просто повторюються по кілька разів на день, ніхто не може передбачити, чи виживе він завтра чи навіть сьогодні вночі . І те, що я можу бути поруч з ними – це найбільша честь в моєму житті», – зізнався американець. https://www.unian.net/society/1107728-amerikanskiy-ekspert-nazval-ukrainskih-voennyih-odnimi-iz-luchshih-v-mire.html

Отже, уряд «забезпечив» солдатам лише «складні умови».

Про прогрес Карбер дійсно говорив. Але говорив не про досягнення влади, а про кращу підготовленість з точки зору протидії російській пропаганді http://korrespondent.net/ukraine/3821965-mosch-ukraynskoi-armyy-vyrosla-v-piat-raz-ekspert

Щодо боєздатності, то у 2015 році ЗСУ були на 25 місці у світі http://nbnews.com.ua/ru/news/161101/, а у 2016 – на 30 http://www.segodnya.ua/ukraine/reyting-samyh-silnyh-armiy-mira-ukraina-na-30-m-meste-772448.html

Бачите прогрес?

Ось “такі” в Україні урядові «перемоги»!

Ще нам Кабмін Гройсмана приготував у цьому ж «бойовому папірці» «7 кроків для розвитку України», але про це – наступного разу.

Віктор Малиновський

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я