На голову Новини Зупинка справ Майдану: ЩО ДАЛІ? ДЕ ПРАВОСУДДЯ ВБИВЦЯМ?

Зупинка справ Майдану: ЩО ДАЛІ? ДЕ ПРАВОСУДДЯ ВБИВЦЯМ?

587
0

Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба заперечує, що розслідування справ Майдану зупинено через відсутність норми в законодавстві про переведення слідчих Генпрокуратури до ДБР.

Джерело: Труба у своєму Telegram-каналі

Пряма мова: “Хочу спростувати міф, що розслідування справ Майдану зупинено начебто через відсутність норми в законодавстві про переведення слідчих ГПУ до ДБР. Це не відповідає дійсності”.

За словами Труби, ДБР поки нема що розслідувати – Генеральна прокуратура України фізично ще не передала матеріали проваджень!!! Наразі вони проводять інвентаризацію – там тисячі томів. Директор ДБР каже, що за законодавством ГПУ має передати матеріали протягом трьох місяців – і цей процес не залежить від ДБР…

То ви зрозуміли, судячи з цієї логіки процесу, ХТО “тормозив” насправді розслідування справ по Майдану?

Зі 114 кримінальних проваджень стосовно злочинів часів Євромайдану до ДБР переходить менше половини – близько 50.

Труба запевняє, що слідчі ДБР готові приймати матеріали проваджень та продовжувати розслідування. Так призначено в.о. керівника підрозділу з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках.

Стосовно участі в рослідуванні слідчих ГПУ керівник ДБР каже, що йдеться не про автоматичне переведення, а про скорочену процедуру конкурсного відбору.

Пряма мова: “Я лише за те, щоб розслідування завершили ті люди, які займалися ним всі роки, але водночас переконаний, що співбесіда з ними має відбутися. І на кінець: я би хотів, щоб після шести років розслідування матеріали проваджень були скеровані до суду, а не передані до інших правоохоронних органів. Але цього не відбулося. Тому не потрібно звинувачувати ДБР в тому, що матеріали доведеться переглядати наново. Ми будемо викладатися на всі 100%, ми готові співпрацювати з адвокатами родин, слідчими ГПУ, з усіма громадянами, щоб по справам Майдану Україна отримала відповідь”.

 Адвокатка сімей Небесної сотні Євгенія Закревська 6-й день голодує проти зупинки справ Майдану…

Труба раніше скаржився, що через нестачу слідчих (???) розслідування справ Майдану, які передадуть ДБР із прокуратури, затягнеться. “5 тисяч томів матеріалів, які будуть передані новим слідчим. 5 років розслідування, які потрібно відмотати назад та дослідити з самого початку. На якийсь час це зупинить розслідування”, – зазначав він.

В Генпрокуратурі переконували, що слідство на час передачі справ не зупинятиметься…

ТО КОМУ ВІРИТИ? Чи буде й коли оте правосуддя для вбивць Героїв Небесної Сотні?…