На голову Новини Зниження тарифів на ЖКГ – це передвиборчий популізм – експерти

Зниження тарифів на ЖКГ – це передвиборчий популізм – експерти

409
0

 Влада може знизити тарифи на комунальні послуги, а після виборів одразу ще більше підвищити. На такій думці сходяться експерти в сфері ЖКГ та політології, коментуючи ініціативи влади знизити вартість комуналки.

 Влада може знизити тарифи на комунальні послуги, а після виборів одразу ще більше підвищити.

На такій думці сходяться експерти в сфері ЖКГ та політології, коментуючи ініціативи влади знизити вартість комуналки.

Як відомо, уряд вже рекомендував Національній комісії, що здійснює держрегулювання у сфері комунальних послуг, а також місцевим органам самоврядування з 1 січня 2014 року переглянути тарифи на теплову енергію та гаряче водопостачання з урахуванням нових цін на газ. В Кабміні вважають, що через зменшення ціни на російський газ з $400 до $268,5 за 1 тис. куб. м. українці повинні платити менше за комунальні послуги.

Водночас, екперти впевнені – економічно обґрунтованого фактора для зниження тарифів немає. Тоді, як є політичний.

«На жаль, житлово-комунальна галузь в Україні є заручником політичних ігор. Бажаючи догодити населенню, влада йде на зниження і без того збиткових тарифів", – вважає експерт з питань ЖКГ Аліна Шапченко.

Політолог Володимир Фесенко впевнений, сьогодні немає можливості знизити тарифи, зараз може йти мова лише про те, щоб їх не підвищувати, або знизити для деяких категорій населення.

«Розмови про зниження тарифів на послуги ЖКГ для населення – суто політика. Бо Україна не отримала довгострокової знижки на російський газ, вартість газу буде переглядатися кожен квартал, і якою вона буде – ніхто не може спрогнозувати. А тому неможливо формувати тариф на комунальні послуги, бо невідомо, які цифри в нього закладати», – переконаний Павло Розенко, колишній заступник міністра соціальної політики.

Не бачать підстав для зниження тарифів і у профільному відомстві. «При розрахунку тарифів на теплову енергію, що використовується для потреб населення, використовується вартість природного газу українського видобутку», – заявив на днях Валерий Саратов, голова Нацкомпослуг.

Він також повідомив, що, враховуючи ПДВ, тис. кубометрів такого газу коштує 1,3 тис. грн. «Як бачите, вартість російського газу по 2448 грн/тис. куб. м, яку встановила НКРЕ, вище за ту, що використовується зараз. Тому у комісії зараз відсутні підстави для перегляду тарифів на теплову енергію для населення», – заявив голова Нацкомпослуг.

Тим не менш, експерти допускають думку, що тарифи можуть бути переглянуті. Але мова в такому випадку піде про збільшення дотування галузі ЖКГ, тобто тарифи дійсно знизять, а підприємствам теплокомуненерго доплачуватимуть за різницю між реальною собівартістю виробленої послуги та існуючим тарифом на цю послугу для населення. Це, відповідно, призведе до більшого навантаження на держбюджет.

Джерело: ТСН

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я