На голову Новини ЗМІ: В Україні зростають ціни на картоплю

ЗМІ: В Україні зростають ціни на картоплю

97
0

Через скарги на неврожай картоплі в багатьох регіонах ціни на неї злетіли практично вдвічі. На столичному ринку Троєщина найдобірніша картопля оптом коштувала три гривні за кілограм, зараз же за середню просять 4-4,5 грн.

Водночас, як зазначає видання, в магазинах Києва – 5-6 грн, хоча ще місяць тому було 4 грн, а в Одесі на Привозі просять до 6 грн за кілограм, тоді як зовсім недавно було по 2,7-3 грн за кг.

Зі свого боку торговці запевнили Левый берег, що до зими ціни злетять до 10-12 грн, в Одесі кажуть, що через місяць буде по 8 грн.

Як  зазначає газета, у Львові пропонують єгипетську і голландську картоплю по 5 грн за кг, а харків’янам продають українську вже по 5,5 грн.

Експерти вважають, що на такі ціни вплинули повінь на заході, яка змила в багатьох місцях городи, і посуха на сході і півдні. Але проблема не в тому, пише Левый берег, що погода видалася несприятливою – навіть при такому неврожаї для потреб України картоплі вдосталь.

Видання констатує, що причина нестачі в тому, що настільки затребуваний в Україні продукт вивозять за кордон.

Водночас експерти стверджують, що запаси картоплі в країні великі – її посадили більше, ніж торік, тому взяли кількістю гектарів, а не врожаєм, який дійсно гірший.

Спеціаліст консалтингової компанії АПК-Інформ Тетяна Гетьман вважає, що паніка виникла через те, що в Росії своєї картоплі мало (їм не вистачає 4 млн тонн, а українцям потрібно на рік 7 млн), оптовики з РФ стали давати заявки українським господарствам.

“Ті вирішили притримати товар, це спровокувало зростання цін”, – вважає Гетьман.

Директор інформкомпанії ПроАгро Микола Верницький зазначив, що ціни можуть зрости до 6 грн за кілограм: “Це межа”.

“Деякі продавці роздують їх і до 10 гривень за кілограм, але це ажіотажне подорожчання довго не протримається”,  – сказав він.

Джерело: Левый берег

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я