На голову Новини ЗМІ: НАТО хоче посилити військову присутність у Східній Європі

ЗМІ: НАТО хоче посилити військову присутність у Східній Європі

167
0

 Міністри оборони 28 країн-членів НАТО сьогодні, 3 червня, зустрінуться у Брюселі аби обговорити ситуацію в Україні та вивчити варіанти посилення присутності військ Альянсу у Східній Європі.

 Міністри оборони 28 країн-членів НАТО сьогодні, 3 червня, зустрінуться у Брюселі аби обговорити ситуацію в Україні та вивчити варіанти посилення присутності військ Альянсу у Східній Європі.

Як повідомляє «Deutsche Welle» із посиланнями на джерела dpa, під час зустрічі обговорюватиметься можливість посилення військової присутності у східних державах-членах Північноатлантичного альянсу. Як відомо, про це просять Польща, Литва, Латвія та Естонія. Натомість США, Німеччина, Великобританія та Франція висловлюються проти передислокації посиленого контингенту військ Альянсу до східноєвропейських країн та пропонують проведення спільних навчань, постачання техніки та підвищення кваліфікації військовослужбовців.
У НАТО шукають компроміс щодо вироблення спільної позиції.

«Протягом минулих місяців Росія показала, що готова змінювати чинні кордони. У випадку необхідності – навіть із застосуванням сили», – заявив генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен.

За його словами, вперше після падіння Берлінського муру Альянс опинився у ситуації, коли його члени розмірковують над зміною курсу військово-політичного об’єднання і поверненням до «політики залякування».

Більше про можливий новий курс Північноатлантичного альянсу міністрам оборони країн-членів має доповісти сьогодні головнокомандувач сил НАТО у Європі генерал Філіп Брідлав. «Ситуація змінилась. У минулі 12-15 років НАТО сприймав Росію як партнера та докладав зусиль до поглиблення співробітництва з нею», – наголосив генерал.

«Зрозуміло, що нині ми перебуваємо уже в інших умовах», – додав Брідлав.

Нагадаємо, наприкінці травня генерал Брідлав повідомив про своє бачення дій НАТО у найближчому майбутньому. Зокрема, генерал запропонував «по-новому зорієнтувати» групи швидкого реагування Альянсу (NATO Response Force/NRF), які були створені 10 років тому, але ще жодного разу не використані. За його словами, їхній потенціал можна застосувати уздовж східних кордонів Альянсу у разі ймовірного наступу російських військ, скоротивши час їхньої реакції на можливу агресію до 48 годин. Утім, переорієнтація цих груп вимагає відповідного фінансування та додаткової кваліфікації військових.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я