Економіка Жити впроголодь: як подорожчають продукти харчування?

Жити впроголодь: як подорожчають продукти харчування?

346
0

Подорожчання продуктів боляче б’є по бюджету кожного українця! І, на жаль, підвищення вартості найнеобхіднішого не припиняється…

На початку осені в Україні став ще дорожчим соціальний асортимент 77% продуктів харчування – починаючи від картоплі і м’яса всіх видів і закінчуючи молоком, цукром, крупами і хлібом. Втім, експерти кажуть: до кінця року їжа виросте в ціні ще в середньому на 30%! З огляду на те, що вже зараз українці витрачають більше половини своїх доходів на покупку продуктів, багато в буквальному сенсі слова будуть жити на хлібі і воді…

А всі ці чергові “покращення” – завдяки бездарному “керуванню” урядом Гройсмана та його команди!

Звісно, приємно усвідомлювати, що є в нашій країні диво-люди, які бачать постійні поліпшення – зміцнення економіки, зниження рівня інфляції та зростання добробуту населення. Втім, оці “люди”, як показує практика, або є членами Кабміну Гройсмана, або працюють в Держстаті!

Однак, невтішний результат для більшості народу України очевидний… Так, офіційна статистика по інфляції за серпень зафіксувала зростання індексу всього на 0,1% і навіть зниження вартості продуктів харчування на 0,7%, ці дані свідчать про те, що ціни не повинні були змінитися.

«Але на тлі девальвації гривні з 26,2 до 28,3 за долар (тобто на 8%) виробники та імпортери поступово піднімали відпускні ціни.

Експерт вважає, що плани Гройсмана утримати інфляцію на рівні не більше 10% оптимістичні, але не реалізовуються.

За час правління чинної влади ціни на товари і послуги соціальної групи істотно виросли. Так, яловичина подорожчала на 131%, свинина – на 144%, курка (тушка) – на 153%, ковбаса варена – на 167%, сало – на 191%, крупи і хлібобулочні вироби – на 200-250%, молоко і молочні вироби – на 200%, паливо – на 170%, фрукти і овочі – на 100-150%, газ – у вісім разів, електроенергія – на 220-367%, опалення – на 225%, гаряча вода – на 200%, холодна вода – на 100-150%, утримання будинку та прибудинкової території – на 150-200%. При цьому прожитковий мінімум, від якого залежить розмір мінімальної пенсії та інших соціальних виплат, за період з кінця 2013 року до початку 2018 року збільшився на 51% – з 1176 до 1777 грн.

Уряд вважає, що соціально незахищені верстви населення при зростанні цін на 150-300% можуть вижити, навіть якщо доходи збільшилися всього на 51%. Причому в плани уряду Гройсмана на найближчий час не входить кардинальне збільшення цього соціально важливого показника – в кінці поточного року його хочуть підняти всього на 4,3%.

Працююче населення також не може похвалитися достатком. Якщо в кінці 2013-го середньостатистичний українець заробляв в межах 450 доларів, то в 2018 році 47% громадян отримують менше ніж 174 долара. При цьому у 7,4% українців заробітна плата становить менше 108 доларів «чистими». Дохід від 174 до 290 доларів на місяць мають 26,2% працюючих людей. А ось заробітком в розмірі від 290 до 436 доларів можуть похвалитися 14,9% населення.

Безумовно, зростання цін на хліб, комунальні послуги та транспорт чиновників не хвилює. Витрати на ці потреби в їх доходи не перевищують 1%. Але для більшості українців ціни на соціальні товари і послуги мають величезне значення, так як на них витрачається весь сімейний бюджет.

Подальше підвищення цін на товари і послуги соціальної групи зробить їх ще більш недоступними для соціально незахищених верств населення та лише погіршить ситуацію з бідністю в Україні.

Українцям варто готуватися до поступового подорожчання всіх продуктів харчування протягом найближчих місяців. Так, борщовий набір і м’ясна група товарів до кінця року можуть вирости в ціні на 30%, а хліб – на 10%.

Літній зростання курсу долара вже майже в два рази прискорив інфляцію. Уже в кінці вересня можна очікувати зростання цін на імпортні ліки, чай, кава і морепродукти.

Виробники закладають у вартість товару все прогнозні ризики. Тому коли прем’єр Гройсман говорить про підвищення цін на газ і як ніби свою невинність в цьому, бізнес закладає нову вартість енергоносіїв або ж прогнозний курс, який суттєво перевищує поточний.

Деякі трейдери вже закладають курс 30 грн за долар, що відповідно позначиться на вартості товарів.

Експерти також прогнозують: рішення Кабміну Гройсмана про збільшення з 15 вересня 2018 акцизів на алкоголь і тютюнові вироби спровокує підвищення цін і на інші продукти харчування! А вже коли подорожчають енергоресурси, вартість товарів і послуг ще збільшиться…

Однак, судячи з усього, в уряді, яке точно не можна назвати соціально відповідальним, на ці проблеми закривають очі…

А що їм потреби Народу? У них же “по цифрах! все гарно! Й зарплати і премії зростають!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я