Економіка Життя українців в 2019 році дуже подорожчає!

Життя українців в 2019 році дуже подорожчає!

601
0

Новорічні та різдвяні свята закінчилися, і люди поступово занурюються в щоденні турботи про хліб насущний… А значить, уважніше придивляються в магазинах до вартості товарів, особливо на продукти харчування. Тим часом ціни в супермаркетах і на ринках продовжують зростати, і прогнози на нинішній рік невтішні. Спробуємо розібратися, що і на скільки може подорожчати в 2019 році в цілому і в найближчі час зокрема…

Але для початку варто з’ясувати, які прогнози з цього приводу дають міжнародні та українські експерти.

Зокрема, Міжнародний валютний фонд у своєму аналітичному огляді прогнозує уповільнення інфляції в Україні. На думку зарубіжних фінансистів, збереження жорсткої грошово-кредитної політики і уповільнення внутрішнього попиту має допомогти поступово довести інфляцію до трохи менше 7% до кінця 2019 року. У той же час, за розрахунками аналітиків МВФ, цільовий діапазон інфляції близько 5% (від 4% до 6%), прогнозований Національним банком України, може бути досягнутий тільки на початку 2020 року.

Однак настільки райдужні прогнози викликають сумніви у фахівців, що працюють в сфері реальних цін на товари і послуги.

 Міжнародний валютний фонд дав свій прогноз, згідно з яким інфляція в Україні в цьому році складе 7%. Давайте оцінимо ймовірність досягнення такого показника. Будь складне питання можна розкласти на прості. Двигуном інфляції в нашій країні є споживча інфляція. Протягом декількох попередніх років причиною були так звані соціальні продукти, вартість яких росла високими темпами. І навіть Національний банк не міг нічого зробити через те, що він не володіє інструментами впливу на продовольчі ціни.

 За дослідженнями не завжди достовірної Державної служби статистики, за 1 півріччя 2018 року українці аж 48% доходів витрачали на продукти, 3% – на сигарети і алкоголь, 18% – на оплату комунальних послуг.
«В цілому це майже 70% витрат домогосподарств. У 2019 продукти будуть дорожчати меншим темпами, ніж комунальні послуги. При стабільній гривні весь рік імпортні продукти подорожчають менше, ніж на рівень інфляції, або ж на її показник. Але імпорт становить сьогодні до 15% того, що ми купуємо, а все інше – вітчизняне. Вартість же наших товарів підніметься на 8-18%, а окремих продуктів – навіть більше. Тому подорожчання продуктів хоча і буде менш відчутним, ніж у попередні роки, але все одно досягне 10%.

Через підвищення акцизів сигарети в 2019 році зростуть у ціні близько 25%.

Перший етап подорожчання комунальних послуг вже відбувається. За ним будуть наступні. В цілому квартирні платежі збільшаться за підсумками року більш ніж на 20%. Підсумовуємо все, і стає зрозуміло: отримати 7% інфляції в цьому році майже неможливо!

Є один спосіб, але він занадто радикальний, – жорстке скорочення доходів населення, а саме: зарплат, пенсій і соціальних виплат. Хоча, значна кількість населення й так отримує мізерну зарплатню, а тому “завдяки” тарифним покращенням Гройсмана хоче за кордон…

Такі заходи через чергового зниження купівельної спроможності, тобто попиту, будуть впливати на вартість продуктів. Але на ринок підакцизних товарів і комунальних послуг це ніяк впливати не може. І взагалі, для чого будувати державу, в якому громадяни не хочуть жити? Низький внутрішній попит продовжує негативно впливати на український бізнес, який бачить перспективи на найближчі роки тільки в експорті. Тому при багатьох умовах – стабільної гривні, наших розрахунках із зовнішніми позичальниками, відсутності суттєвого загострення військових дій, світової фінансової кризи – інфляція буде в подальшому знижуватися, але показник 7% в цьому році і 5% – в 2020-м виглядають більше бажанням, ніж реальністю “.

Однак простим українцям досить складно зрозуміти, що таке «діапазон інфляції». Вони вимірюють інфляцію конкретними продуктами, за які розраховуються зі своїх скромних доходів. А платити більше нам доведеться вже найближчим часом.

 Несприятлива погода негативно впливає на продуктовий ринок. Через неможливість доставити продукти вчасно вже зараз відбуваються цінові скачки. Так, картопля в кінці грудня коштував в Києві 7-8 грн за кг. Зараз же ціна кілограма вже стартує з 10 грн, доходячи до 20 грн. І хоча Асоціація постачальників торговельних мереж передбачала зростання вартості картоплі, але цей стрибок більше пов’язаний з тим, що деякі господарства не можуть вчасно довести товар через складні погодні умови, особливо в сільській місцевості.
За словами експерта, в групу продуктів, ціна яких може сильно зрости в найближчі дні, потрапляють овочі (картопля, морква, буряк, всі види капусти та цибулі, вітчизняні помідори), зелень, гриби, яблука і груші……

В першу чергу дефіцит може виникнути на ринках. Але не виключено, що що він торкнеться і окремі магазини, особливо в регіонах, де погіршилася погода. Також морози будуть впливати на ціноутворення в більш значній перспективі.

Витрати на тепло будуть закладатися в собівартість і поступово підвищувати ціну продукції хорошої якості. У той же час на ринку буде з’являтися велика кількість овочів і фруктів, які постраждали від низької температури і втратили зовнішній вигляд або стали швидко псуватися. Їх вартість буде помірно низькою, але відповідної якості…

ТО ДЕ ОБІЦЯНІ ПОКРАЩЕННЯ, ГРОЙСМАНЕ???

І НА ЩО ТИ СПОДІВАЄШСЯ, ПОРОШЕНКУ З ТАКИМ “ЖИТТЯМ ПО-НОВОМУ” ДЛЯ МЕШКАНЦІВ УКРАЇНИ?

ЗА ТЕБЕ ГОЛОСУВАТИМУТЬ ХІБА ЩО ТВОЇ проплачені ПОРОХОБОТИ…

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я