На голову Економіка Земельна реформа: ТАК чи НІ!

Земельна реформа: ТАК чи НІ!

332
0

Володимир Зеленський обговорив розвиток ринку сільськогосподарської землі в нашій державі та проведення земельної реформи з представниками аграрної галузі.

Глава держави зазначив, що вислухає позиції присутніх щодо земельної реформи. Він переконаний, що для якісного впровадження вказаної реформи в Україні важливо не тільки вивчити досвід інших країн, а й вислухати думки тих, хто безпосередньо працює на землі.

Учасники зустрічі розповіли про свої застереження та побоювання щодо розвитку ситуації після відкриття ринку землі в Україні. Зокрема, вони висловилися за поетапне запровадження ринку землі, коли на першому етапі право придбати землю надаватиметься виключно українцям, а іноземці одержать таку можливість лише на останньому етапі реформи.

Втім, поки що більшість мешканців України ПРОТИ зняття мораторію (заборони!) на продаж земель сільгосппризначення!

Андрій Богдан у цьому контексті висловив думку, що легалізація обігу земель дасть поштовх до залучення додаткових міжнародних інвестицій в аграрну галузь.

«Щоб тут побудували великі заводи, які перероблятимуть продукцію, на яких працюватимуть тисячі робітників і щоб ви продавали продукцію з доданою вартістю, щоб привести сюди іноземців і побудувати ці заводи, треба дати їм можливість у певній формі володіти цією землею», — пояснив він.

Також необхідно забезпечити доступні кредити для малих та середніх фермерських господарств. Окремо обговорювалося питання площ земельних ділянок, які матиме можливість придбати фізична особа чи фермерське господарство та необхідність недопущення монополізації ринку сільськогосподарської землі.

Підсумовуючи зустріч, Володимир Зеленський зазначив, що взяв до уваги всі точки зору.

Джерело