Війна Зеленський про блокаду портів: РФ потрібна криза

Зеленський про блокаду портів: РФ потрібна криза

362
0
Росії потрібна продовольча криза у світі, щоб тиснути на держави, які запровадили проти неї санкції. Прогресу у розблокуванні українських портів для відновлення експорту зерна немає, заявив президент Володимир Зеленський, виступаючи на засіданні Бюро Асамблеї Африканського Союзу у понеділок, 20 червня.
“Вони намагаються використати вас і страждання людей, щоб чинити тиск на демократичні держави, які ввели санкції проти Росії. Я наголошую: санкційна політика спрямована лише на те, щоб Росія припинила спроби перетворити Україну на свого раба”, – сказав Зеленський.
Також він пояснив проблеми з переговорами щодо розблокування портів.
“Ми ведемо складні багаторівневі переговори, щоб розблокувати українські порти. Але ви бачите – прогресу поки що немає. Бо поки що не знайдено реального інструменту, аби гарантувати, що Росія не атакує їх знову”, – сказав президент.
Він нагадав, що в умовах війни Україна максимально збільшила експорт зерна залізницею, але цього замало.
За словами Зеленського, продовольча криза у світі “буде зберігатися, доки триває колонізаторська війна, війна Росії проти нашої держави, і поки що заблоковані наші порти”.
Крім того, президент нагадав, що Україна була одним із основних європейських виробників добрив. “А зараз виробництво фактично зупинено – знову-таки через війну. У частини виробників немає сировини і можливості навіть працювати – через загрозу російських ракетних ударів та інших наслідків воєнних дій. Частина компаній вже перебуває в зонах бойових дій і просто розгромлена російськими військами”, – казав він.

“Чи ви про це чули від своїх російських партнерів, з якими ви зберігаєте комунікацію? Чи говорили вони вам про це? Я впевнений, що вони кажуть вам зовсім інші речі”, – додав Зеленський.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я