На голову Новини Зеленський – відтепер Президент України! І РОЗПУСКАЄ ВЕРХОВНУ РАДУ! А ще…

Зеленський – відтепер Президент України! І РОЗПУСКАЄ ВЕРХОВНУ РАДУ! А ще…

312
0

Президент Володимир Зеленський заявив, що розпускає Верховну Раду!

Про це він сказав під час звернення у Верховній Раді…

“Народні депутати, ви призначили самі інавгурацію в понеділок, в робочий день. Я бачу в цьому плюс. Це значить, що сьогодні вечірок не буде. Будемо з вами працювати. А тому я дуже вас прошу прийняти закон про скасування депутатської недоторканності, закон про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, багатостраждальний виборчий кодекс”, – сказав він.   

“І зробіть, будь ласка, відкриті списки”, – додавши до цього.

А також, я прошу звільнити вас з посад голову Служби безпеки України, генерального прокурора, міністра оборони. І це далеко не все, що ви можете зробити. Але для початку достатньо. У вас на це буде два місяці. Зробіть це і повісьте медалі собі. Непогані бали на дострокові парламентські вибори. Я розпускаю Верховну Раду восьмого скликання“, – сказав він.     

Зеленський – уряду: Ви можете взяти аркуш, ручку і звільнити місця!

“Дозвольте мені зараз процитувати одного американського актора, який став класним американським президентом: “Уряд не вирішує наших проблем, уряд і є нашою проблемою”, – сказав Зеленський, процитувавши Рональда Рейгана.

“Це просто цитата. Я не розумію, чесно кажучи, наш уряд, який тільки розводить руками і каже: “Ми нічого не можемо зробити”. Це не правда, можете”, – продовжив він.

“Ви можете взяти аркуш, взяти ручку і звільнити свої місця для тих, хто буде думати про наступні покоління, а не про наступні вибори. Я думаю, що люди це оцінять” – заявив Зеленський.

Він прокоментував реакцію зали: “Якісь вибіркові оплески. Я кажу від народу, будь ласка”.

Перед цим він розповів, на що готовий заради миру і повернення територій України.

Також Зеленський заявив :”Не буває сильної армії там, де влада не поважає людей, які віддають життя за країну кожного дня. Я зроблю все, щоб ви відчували повагу. Це гідне й стабільне фінансове забезпечення, це ваші житлові умови, законні відпустки після виконання бойових завдань, відпочинок для вас і ваших родин”.

“Потрібно не розповідати про стандарти НАТО, а творити це, творити ці стандарти”, – заявив президент  

Він додав: “Окрім війни є ще багато бід, які роблять українців нещасливими. Це шокуючі тарифи, принижуючі зарплати і пенсії, болючі ціни, неіснуючі робочі місця”

“Це медицина, про покращення якої говорять здебільшого ті, хто ніколи не лежав із дитиною у звичайній лікарні”, – зазначив Зеленський.

“Це міфічні дороги, які будуються і ремонтуються тільки у чиїйсь бурхливій уяві”, – додав він.

Згідно з Конституцією України позачергові вибори до Верховної Ради призначаються президентом і проводяться в період шістдесяти днів з дня опублікування рішення про дострокове припинення повноважень Верховної Ради.

Партії “Блок Петра Порошенка” та “Народний фронт” нормально ставляться до рішення президента Володимира Зеленського розпустити Верховну Раду і будуть готуватися до виборів.

За словами першого заступника голови БПП Ігоря Кононенка, це право президента розпускати парламент.

“Це право президента, він ним скористався, тому будемо готуватися до дострокових парламентських виборів”, – сказав він.

На питання, чи буде він балотуватися, Кононенко сказав: “Я не знаю…” На питання, чи буде парламент якось боротися з таким рішенням, представник БПП відповів: “А навіщо? Давайте жити в правовій державі”.

Нардеп з фракції БПП Іван Винник пояснив, що заява Зеленського з трибуни про розпуск Ради не запускає виборчий процес – для цього потрібен указ президента.

“Напевно, країні доведеться готуватися до виборів, за умови, що такий указ буде підписаний і оприлюднений. Тому що сама по собі заява президента Зеленського з трибуни не запускає виборчий процес, його запускає офіційно підписаний і опублікований указ президента про призначення дострокових виборів”, – сказав Винник у коментарі.

Він також додав, що “дискусія щодо законності в даному випадку не має ніякого стосунку до виборів, які, напевно, можуть відбутися 14 липня”.

Після початку виборчої кампанії, тобто з наступного дня публікації указу президента Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради, жодне судове рішення не зможе зупинити виборчий процес.

Про це розповіла секретар Центральної виборчої комісії Наталія Бернацька:

“Згідно з нормами чинного законодавства, якщо виборчий процес почався, то жодне з рішень судів не може зупинити його. Як тільки буде оприлюднено указ (указ президента про розпуск Верховної Ради – ред.), з наступного дня ми будемо вже у виборчому процесі”, – сказала Бернацька.

Станом на 12.00 жодного нового указу на сторінці президента немає.

Нагадаємо:

  • Команда Зеленського заявляла, що планує розпуск Верховної Ради для дострокових виборів парламенту. 
  • У Зеленського вважають, що підставою для цього є відсутність у парламенті коаліції.
  • У п’ятницю 17 травня фракція “Народний фронт” вийшла із парламентської коаліції. 
  • Конституція України забороняє розпускати Верховну Раду в останні 6 місяців її повноважень. Якщо рахувати від дати набуття повноважень парламенту 8 скликання, 27 листопада 2014 року, то останній термін для розпуску ВР – 27 травня.
  • Також повідомлялося, що якщо буде розпущена коаліція, то новий президент впродовж 30 днів не зможе розпустити парламент на підставі відсутності коаліції, тому що триває 30 днів для створення нової коаліції.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я