Економіка «Завислі речовини» над водоростями в стресі: майже китайська  мудрість про вінницьку воду!

«Завислі речовини» над водоростями в стресі: майже китайська  мудрість про вінницьку воду!

348
0
На зображенні може бути: body of waterТут Держекоінспекція провела медитацію на березі Південного Бугу, і, довго вдивляючись у сіро-зелену каламуть водного плеса, побачила у ньому «завислі речовини».
При чому, дивовижне відкриття, яке чудово видно всім, хто прогулюється Київським мостом, фахівці зробили не де-небудь, а поблизу пляжу «Хімік» – одного з улюблених міст відпочинку вінничан.
«В результаті інструментально-лабораторного дослідження було виявлено завищений вміст завислих речовин ( 480 мг/дм3, при нормативі 20 мг/дм3). Вміст інших забруднюючих речовин в усіх пробах не перевищує гранично допустиме значення», – відрапортували екологічні інспектори.
Ну ок, бачимо, що вміст «завислих речовин» у воді на 2 300% виший, ніж мав би бути. Але що воно таке, ті речовини? А це, друзі мої, ніщо інше, як різні частинки органічного походження. Ну, тобто рештки планктону різного, мертвих рослин, але, передусім, пардон за натуралізм – їжі, переробленої травневою системою будь-яких наземних хребетних тварин, включно з людиною. І от на це «включно з людиною» ми з вами звернемо особливу увагу і поставимо закономірне питання: «ну от яка скотиняка?..».
Додамо до нашого медитативного тексту і нещодавнє пояснення обласного водоканалу щодо якості води у місті. На комунальному підприємстві відповідально заявили: вода з крану нестерпно смердить, тому що річкові водорості переживають стрес та виділяють речовину з особливим різким ароматом. І знаєте, чомусь охоче віриться «комунальникам». Нє, на а шо? Якби над вами постійно плавали «завислі речовини», ви б теж переживали стрес, то що вже казати про нещасні водорості?
Словом, любителям вилити у єдине для всіх містян джерело питної води свої «завислі речовини» – наш робітничо-селянський осуд та неповага. Але й «Вінницяоблводоканал», правду кажучи, структура дивовижна. Це треба вміти: довести підприємство до стану напіврозпаду, загнати його у багатомільйонні борги (ніхто ж ще не забув, як восени 2019-го через борг у 63 мільйони гривень водоканал, а разом з ним і все місто, відключили від електроенергії?), а потім всі власні провали звалити на водорості. Відчепіться вже від них, їм і так важко, краще очисткою води займіться!
До речі, щоб не брехати, кроки для порятунку Південного Бугу облрада, ОДА та міська рада спільно роблять вже як роки три.
Були закуплені земснаряди, дно річки потроху, але поглиблюють та очищають. Так-так, як би це іронічно не звучало, місцева влада та ОДА займаються поглибленням дна, хоч іноді здається, що вся їхня робота – одне глибоке дно, якщо не безодня. Але в цій царині щось здорове робиться, хоча чи достатньо?
#влада #міськрада #ОДА #південнийБуг

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я