На голову Новини Заступник Стеця три години ховався від ТСН, аби не коментувати скандал із...

Заступник Стеця три години ховався від ТСН, аби не коментувати скандал із “Новоросією”

100
0

Посадовець договорився до того, що приїхав на роботу одразу на двох авто – БМВ і “Мерседесі”.

  Заступник міністра інформаційної політики Юрія Стеця понад три години ховався від журналістів 1+1, аби уникнути коментаря про поплічників сепаратистів. Скандал розгорівся на початку тижня, коли з’ясувалось, що двоє підозрюваних у співпраці із сепаратистським ресурсом “Новоросія-ТВ” є членами громадської ради при Мінінформполітики, йдеться в сюжеті ТСН.19:30. Громадська рада зібралася на засідання, аби зрозуміти, як до їхніх лав могли потрапити Дмитро Василець та Євген Тімонін.

    Голова ради заявила, що кожен з її членів подавав документи для вступу ініціативній групі, яку очолював сам міністр Стець. Члени ради запідозрили, що ці документи просто ніхто не перевіряв, як і самих кандидатів. І обурювалися, що це є абсурдом, якщо мова йде про відомство, яке відповідає за інформаційну безпеку. Захищати міністерство взявся заступник Стеця Артем Біденко. Він наголосив, що Мінінформполітики не могло і не хотіло втручатися в діяльність громадської ради. І заявив, що готовий відповісти на будь-які питання журналістів. Але коли ТСН намагалася поставити запитання вже у коридорі – Біденко попросив зачекати і зник. За 10 хвилин вийшов радник міністра Дмитро Воюта з повідомленням, що Біденка викликали у Кабмін. “Там щось позачергове”, – сказав він о сьомій вечора.

     У журналістів виникло питання, як Біденко взагалі вийшов із приміщення, якщо вони стояли на його дорозі. Згодом у розпорядження ТСН потрапило листування заступника Стеця та його радника. Біденко інформує Воюту, де він є насправді: “Я втік від “Плюсів”. Їм інтерв’ю не давати. Сиджу схований на шостому поверсі”, – було написано в SMS. На телефонний дзвінок Біденко, тим не менше, відповів, що їде до Кабміну, бо його викликав Стець. Спантеличені журналісти спустилися на прохідну до охоронця міністерства. Той підтвердив, що Біденко із приміщення не виходив. “Підіймався, не спускався звідти”, – запевнив чоловік.

    Шостий поверх міністерства для відвідувачів зачинений. Але Біденко телефоном заявив, що він іще в дорозі. А приміщення залишив, вийшовши на задній двір, де сів у машину. За півгодини двері шостого поверху раптово відчинилися зсередини. Чоловік, який назвав себе завгоспом Сергієм, провів для ТСН екскурсію поверхом, однак до кабінету Біденка не впустив. Слова охоронця завгосп спростував. Каже, той проґавив вихід заступника міністра. Охоронець на такі слова образився. “Мене дураком робити не треба. Він зайшов – і не спускався”, – наполягав чоловік. Захищали пильність охоронця і сусіди, співробітники наукового інституту. Вони висловили припущення, що посадовець уникає журналістів, бо щось приховує.

Тим часом ТСН знайшла на парковці міністерства “Мерседес” Біденка і знову зателефонувала йому. Заступник міністра пояснив, що це авто не його, а дружини. А до Кабміну він поїхав на власному БМВ. На запитання, чи приїхав він на роботу одразу на двох машинах – Біденко відповів ствердно. Як таке можливо – пояснювати не схотів. Проте продовжував наполягати, що перебуває не в робочому кабінеті. З тою ж метою кожні 15 хвилин до журналістів спускалися радник Стеця та завгосп міністерства. О 22:00 охоронцеві зателефонувало керівництво з вимогою, щоб будівлю залишили сторонні. Чоловік ніяковіє і просить ТСН піти, бо пізно. Вікна на шостому поверсі світилися. Але зі співчуття до охоронця журналісти пішли.

Надалі ТСН стежитиме, аби чиновники не покарали підлеглого через його пильність та щирість. Як повідомлялося, 24 листопада СБУ провела обшуки та затримала двох жителів Києва, яких підозрювали в посібництві сепаратистам на Донбасі. Пізніше стало відомо, що затримані за сприяння каналу “Новороссия ТВ” входять до громадської ради “Мінстеця”. 25 листопада суд арештував “новоросів” із громадської ради Мінінформполітики.

ТСН

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я