На голову Сфера ЖКГ Запуск ринку електроенергії може призвести до відключення електрики у містах!

Запуск ринку електроенергії може призвести до відключення електрики у містах!

225
0

Запровадження нового ринку електроенергії, яке, відповідно до закону, має відбутися 1 липня 2019 року, може призвести до відключення деяких населених пунктів від електро-, водо- та теплопостачання!!!

Про це написав представник президента у Кабінеті міністрів Андрій Герус

За його словами, за останні 3 тижні за перенос ринку висловилися Світовий банк, ЄБРР, Єврокомісія, USAID, Спілка українських підприємців та інші.

“Із імовірністю 99% із 1 липня 2019 цей новий “не-ринок” наступить, як цього і хотів уряд Гройсмана та деякі енергетичні монополії”, — написав він.

“Думаю, не всі розуміють результати того експерименту — а це від можливої нової хвилі невиплат зарплат шахтарям (через провал платежів/розрахунків за електроенергію) до можливого відімкнення електроенергії, води та тепла у деяких населених пунктах”, — повідомив Герус.

Представник Зеленського додав, що зміни прийняті Законом, а імплементація відбувалася урядом. “Ні Президент, ні РНБОУ не можуть змінити Закон”, — написав Герус.

 

Нагадуємо:

На виконання зобов’язань України по Третьому енергетичному пакету ЄС в квітні 2017 року парламентаріями ухвалений закон “Про ринок електричної енергії”.

Закон “Про ринок електроенергії” передбачає впровадження нової моделі ринку, що включає низку сегментів: ринок двосторонніх договорів, ринок “на добу вперед”, внутрішньодобовий ринок, балансуючий ринок і ринок допоміжних послуг.

Філія ДП “Енергоринок” – “Оператор ринку” – з 15 січня розпочала тестові операції з купівлі-продажу електричної енергії на ринку “на добу наперед” та внутрішньодобовому ринку.

Пізніше в “Укренерго” заявили, що ціни на електроенергію після запуску нового ринку можуть зрости.

У ЄБРР в свою чергу зазначили, що не бачать, як запрацює новий ринок із 1 липня.

А в Інвестиційній Раді заявили про небезпеку запуску нового ринку електроенергії в заплановані терміни.

28 травня Комітет ВР провалив розгляд законопроекту про відстрочку нового ринку електроенергії.

Нацкомісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, дозволила “Укренегро” працювати в новому оптовому ринку електроенергії, старт якого запланований на 1 липня, за старою ліцензією до моменту проходження компанією сертифікації.

Рада нацбезпеки і оборони пізніше ухвалить рішення щодо запровадження ринку електроенергії в Україні, якщо не буде знайдено компроміс.

10 червня, президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект, що стосується відтермінування запуску нового ринку електроенергії, оскільки “не було пророблено відповідної роботи щодо підготовки до нового ринку”.

13 червня Спілка українських підприємців закликала підтримати законопроект, що відтермінує запуск ринку електроенергії з 1 липня, оскільки наразі не зрозуміло, як саме він буде функціонувати.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я