На голову Економіка Замість трьох районів – п’ять, – в ОДА обговорили новий варіант адмінустрою...

Замість трьох районів – п’ять, – в ОДА обговорили новий варіант адмінустрою Вінниччини!

368
0

Замість трьох районів – п'ять, – в ОДА обговорили новий варіант адмінустрою Вінниччини

На засіданні запропонували створити п’ять об’єднаних районів.

Відбулося онлайн-засідання Робочої групи, до якої увійшли депутати рад різних рівнів, голови РДА, очільники потенційних центрів нових районів (м. Ладижин, м. Могилів-Подільський, м. Гайсин, м. Тульчин, м. Калинівка, м. Вінниця), фахові експерти в галузі проведення адмінтериторіальної реформи.

6 травня Кабмін затвердив перспективний план Вінниччині, згідно з яким в області передбачено 63 спроможних ОТГ. На засіданні в ОДА велася активна дискусія, під час якої заслухали та врахували позиції учасників.

Очільник області Владислав Скальський зазначив, що з 1966 року це перша спроба проведення реформи адмінустрою, до того ж, передбачається змінити підходи не до поділу території, а до покращення послуг.

Збільшення кількості якісних послуг у житті громад пан Скальський вважає головним завданням.

«Зараз принципово важливо вже співпрацювати в рамках ОТГ і формувати спільну стратегію розвитку та залучення інвестицій, створення робочих місць. Окрім того, необхідно також думати, яким чином буде відбуватися ефективне наповнення бюджету та його розумне й ощадливе використання», – зауважив Владислав Скальський.

Радник голови Олег Левченко додав, що необхідно враховувати такі аспекти, як економічне обґрунтування, логістику, а також адміністративно-управлінські чинники.

За підсумками обговорення узгодили варіант створення 5 об’єднаних районів: Вінницького, Гайсинського, Тульчинського, Могилів-Подільського та Північного. Найбільшу дискусію викликав центр саме Північного району – м. Хмільник, м. Козятин чи м. Калинівка.

Затвердить остаточний поділ районного рівня в області Кабінет Міністрів, куди були подані усі пропозиції.

Джерело

#влада #ОДА #скальський #адмінреформа #КМУ