На голову Економіка Замість корумпованого “Укроборонпрому” планують створити окремий державний орган

Замість корумпованого “Укроборонпрому” планують створити окремий державний орган

125
0

Замість корумипованого ДК “Укроборонпром” планують створити окремий державний орган з розширеними повноваженнями.

Про це заявив заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України Сергій Кривонос

У Верховній Раді зареєстровано проект закону, де передбачено можливість ліквідації ДК “Укроборонпром“. 

Документ №10248 від 24 квітня 2019 року подано групою народних депутатів.

Серед ініціаторів законопроекту “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо запровадження принципів прозорості та публічності у сфері формування та реалізації державної військово-промислової політики” – Сергій Пашинський, Іван Вінник, Тетяна Чорновол, Вадим Кривенко, Андрій Левус, Андрій Тетерук та Юрій Береза.

Як зазначають автори документу, наразі “спостерігається неефективне управління держпідприємствами, які входять до складу “Укроборонпрому … що тягне за собою неможливість задоволення потреб ЗСУ та інших військових формувань у продукції оборонного призначення, втраті інвестиційної привабливості підприємств, та у зловживаннях з боку посадових осіб держпідприємств, що полягають в укладення договорів та перерахуванні бюджетних коштів суб’єктам господарювання, які мають ознаки фіктивності тощо”.

Законопроектом запропоновано внести зміни до закону “Про особливості управління об’єктами держвласності в оборонно-промисловому комплексі” в частині ліквідації ДК “Укроборонпром” та підпорядкування підприємств – учасників концерну центральному органу виконавчої влади“. 

Зміни, зокрема, пропонується внести в частині визначення особливостей приватизації об’єктів держвласності, здійснення державно-приватного партнерства у вказаній сфері, а також відновлення платоспроможності боржника – суб’єктів державної власності оборонно-промислового комплексу або визнання їх банкрутом.

“Замість держконцерну буде створений окремий державний орган з розширеними повноваженнями, якому будуть підпорядковані підприємства-учасники концерну”, – повідомив Кривонос.

За його словами, реформування ДК “Укроборонпром” сприятиме зменшенню корупційних ризиків у сфері ОПК.

“Відповідно до нового законопроекту буде ліквідовано велику кількість існуючих фірм-“прокладок”, – зазначив заступник секретаря РНБО.

Також він сказав, що законопроект передбачає підвищення рівня прозорості державного оборонного замовлення.

Як повідомлялося, у Верховній Раді група народних депутатів зареєструвала законопроект №10248 від 24 квітня 2019 року, в якому передбачено  можливість  ліквідації ДК “Укроборонпром”.

А все тому, що друзі Порошенка контролюють мільярдні замовлення Укроборонпрому!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я