На голову Новини Залізничні станції Козятина та Жмеринки увійшли до 15-ки найкрасивіших вокзалів в Україні

Залізничні станції Козятина та Жмеринки увійшли до 15-ки найкрасивіших вокзалів в Україні

684
0

Два залізничних вокзали Вінниччини увійшли до ТОП-15 найкрасивіших в Україні.  Добірку підготував портал IGotoWorld.com. Гадаємо, деякі з них ви навіть бачили на власні очі. А про те, що навіть у маленьких містах є такі «ворота міста», яким можуть позаздрити і мешканці міст-мільйонників, навіть не здогадувалися.

Залізнична станція Жмеринка

Зовнішній вигляд Жмеринської станції вражає. Стиль – український модерн у поєднанні з ренесансом. До слова, вокзал Жмеринки став одним із перших, зведених у новому стилі. Архітектори, плануючи проект, намагалися зробити його схожим на вокзал у баварському Мюнхені. Збудований у 1865 році, нині це пам’ятка архітектури місцевого значення. Існує навіть легенда, що новий вокзал нібито приїхав подивитися цар Микола ІІ, при огляді споруди він висловився не зовсім цензурно. Архітектор Зіновій Журавський сприйняв це як негативний відгук царської особи і буцімто наклав на себе руки. Хоча насправді таким чином Микола ІІ висловив свій захват величною будівлею. І, як свідчать історичні джерела, архітектор продовжував працювати у місті ще принаймні 10 років.

За більш ніж 100 років існування вокзалу не вдалося зберегти свій первісний вигляд. Багато що з пишного убранства було зруйновано. Реставрації станція дочекалася аж у 2011 році. Ремонтні роботи тривали 2 роки.

Залізничні станції Козятина та Жмеринки увійшли до 15-ки найкрасивіших вокзалів в Україні

Вокзал у Козятині

Козятинський вокзал – теж з розряду незвичайних. Ще у 1899 році станція «Казатинъ» входила до розряду найкращих у всій Російській імперії. Вже у ті роки вокзал міг водночас приймати та відправляти кілька потягів. На той час ця станція була однією з трьох на українських землях, яка мала власну електростанцію. А убранство вокзалу вражало: витончені орнаменти, ошатні меблі. Легендарною стала бронзова люстра, яка прикрашала буфет. За розповідями місцевих, її намагалися вивезти німці у часи Другої світової війни. Та люстру встигли довезти тільки до Одеси. І подейкують, що саме вона прикрашає нині Одеський оперний театр.

Нині вокзал – пам’ятка архітектури 19 століття. Востаннє реставрували станцію Козятина у 2011–2012 роках.

Залізничні станції Козятина та Жмеринки увійшли до 15-ки найкрасивіших вокзалів в Україні

Також  до числа найкрасивіших залізничних вокзалів  увійшли:

 • Дніпропетровський вокзал
 • Куп’янськ-Вузловий вокзал
 • Залізнична станція Кривого Рогу
 • Київський вокзал
 • Луцький вокзал
 • Львівський залізничний вокзал
 • Ніжинська станція
 • Одеська залізнична станція
 • Ужгородський вокзал
 • Харківський залізничний вокзал
 • Чернівецька залізнична станція
 • Чернігівський вокзал
 • Станція Шепетівка

Як бачимо, в Україні багато справді красивих залізничних станцій. Деякі навіть варті того, щоб провести в них екскурсію. Адже багата історія «воріт міста» часто приховує факти, які будуть цікавими туристам не менш, ніж розповіді про колишніх місцевих правителів та їхні ошатні оселі. Вокзали бачили мільйони і мільйони людей, пам’ятають безлічі їхніх життєвих історій. Більшість з них не відобразилися на сторінках книг. Проте закарбувалися у серцях кожного, для кого перон вокзалу став місцем розставання на довгі роки чи зустрічі після довгої розлуки.

 

pda.myvin.com.ua

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я