Новини Західні ЗМІ: чи буде нова гонка озброєнь в Європі?

Західні ЗМІ: чи буде нова гонка озброєнь в Європі?

324
0

Інтерв’ю Петра Порошенка німецькому Bild, плани США надіслати більше важкого озброєння до Східної Європи, вірус Зіка та обмін даними між ЄС та США – в огляді іноземної преси

Порошенко не проти німецької зброї

Президент Петро Порошенко в інтерв’ю німецькому виданню Bild закликав країни ЄС не піддаватись на умовляння Росії дружити проти ісламістів, бо Москва не поважає кордонів, продовжує війну на Донбасі та становить загрозу для всієї Європи, повідомляє bbc

З огляду на це, Україна не відмовилася б від німецького озброєння, зауважив президент.

“Якщо ви подивитеся на те, що відбувається на сході України, ви не зможете підтримати зняття санкцій з Росії. Європа не повинна бути жертвою путінського шантажу через припущення, що сирійське питання не можна вирішити без Путіна. Все, що відбувається у світі, прямо чи опосередковано пов’язано з російською агресією. Тому продовження санкцій – це питання наших цінностей. Росія прагне розділити європейські країни, це її мета. Ми не повинні цього допустити”, – сказав він.

Порошенко

Відповідаючи на питання, чи потрібна Україні німецька зброя, пан Порошенко сказав так: “Ми відкриті для цієї можливості і ми її активно підтримуємо, тому що це стосується європейської безпеки. Ми повинні більше підтримувати один одного, аби бути готовими до чого завгодно”.

“Росія не виконала жодного пункту мінських угод. Навпаки, ми бачимо 8 тисяч російських солдат з російськими командирами у нашій країні, нові військові бази вздовж кордону та постійні військові навчання. Росія багато інвестує у підготовку до війни. І ми не отримуємо ніяких пояснень”, – заявив Петро Порошенко.

Сигнал для Путіна

Рішення президента США Барака Обами збільшити кількість важкого озброєння та бронетехніки у Центральній та Східній Європі – це сигнал для російського лідера Володимира Путіна про те, що у Заходу “залишаються великі сумніви щодо його мотивів”, пише американська International New York Times.

“Це не реакція на щось, що трапилось минулого вівторка”, – цитує видання високопосадовця з адміністрації США. “Це реакція у довгостроковій перспективі на зміну ситуації з безпекою у Європі, на нову ситуацію, де Росія стала більш важким гравцем”.

Європейські країни поки що думають, як відреагувати на це. Прес-служби урядів країн Балтії, Чехії, Угорщини та Польщі кажуть, що їм потрібен час на вивчення пропозиції США перш ніж коментувати її.

Видання очікує, що цей крок США викличе жорстку реакцію Кремля і призведе до збільшення російських озброєнь на західному кордоні Росії та у Калінінграді. Але аналітики мають сумніви, що це призведе до нової гонки озброєнь, пише International New York Times.

Зіка вже в Ірландії

Ірландські лікарі офіційно підтвердили два випадки зараження вірусом Зіка у цій країні, повідомляє британська Guardian.

Чоловік та літня жінка вже оговтуються від вірусу, кажуть у міністерстві охорони здоров’я.

Зіка

Обоє декілька разів відвідували країни, де поширився вірус.

Їхні випадки не пов’язані між собою, і жінка не вагітна, заявили у міністерстві.

Медики закликають людей, які відчули навіть незначне нездужання впродовж двох тижнів після поїздки до Латинської Америки, звертатися до лікарів.

ЄС та США узгодили обмін даними

Євросоюз та США узгодили новий порядок передачі персональних даних громадян країн ЄС до США, пише Financial Times.

Facebook та Google, які побоювалися, що їм доведеться зберігати дані на європейських серверах, зітхнули з полегшенням.

Але Інтернет-активісти не бачать значних змін і кажуть, що США зможе копирсатися у даних європейців у будь-який момент.

Згідно з договором, директор національної розвідки США персонально підпише обіцянку, що американський уряд не застосовуватиме “масове спостереження” за громадянами Євросоюзу, якщо інформація буде надходити на американські сервери.

Попередню угоду про так званий “безпечний притулок” європейський суд визнав такою, що не відповідає законодавству, після звинувачень Едварда Сноудена у масовому спостереженні за громадянами ЄС спецслужбами США.

Макс Шремс, австрійський студент, який першим подав скаргу на “безпечний притулок”, заявив виданню, що нова угода не вирішує проблему.

“У далекій перспективі декілька букв з боку адміністрації Обами, яка закінчує свій термін, – це аж ніяк не правова основа гарантії фундаментальних прав 500 мільйонів європейських користувачів, у той час, як у США є пряма норма закону, що дозволяє масове приховане спостереження”.

Огляд підготував Сергій Арсентьєв, Служба моніторингу ВВС

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я