Новини "Зачем Яценюк рвался на премьера, если у него нет ни плана, ни...

"Зачем Яценюк рвался на премьера, если у него нет ни плана, ни видения реализации реформ?"

327
0

— Не заявлятиму, що всі житимуть багато і щасливо, — каже прем’єр 40-річний Арсеній Яценюк. — Треба вижити 2015-го. От яке завдання.

— Не заявлятиму, що всі житимуть багато і щасливо, — каже прем’єр 40-річний Арсеній Яценюк. — Треба вижити 2015-го. От яке завдання.

 

У четвер вранці він стоїть за парламентською трибуною. Тримає аркуші. Представляє програму дій уряду. Ці 14 сторінок роздали депутатам напередодні.

 

— Хотів би задекларувати три ключові виклики, — розмахує руками. — Перше — загроза незалежності. Вона пов’язана з російською військовою агресією. Друге — ми втратили через це 20 відсотків доходів. Вони сконцентровані в Луганську і Донецьку. Золотовалютні резерви нижчі 10 мільярдів доларів. Збільшаться тільки після підписання наступної угоди з міжнародними кредиторами. Ми отримали 9 мільярдів доларів фінансової допомоги. На наступний рік необхідно ще 15 мільярдів доларів, щоб вижити. Третє — корупція.

 

На середині майже 2-годинної промови багато депутатів не слухають прем’єра. Ходять по залу.

 

— Ще не змучилися, товариші? Ні? То добре, — говорить Яценюк.

 

Дехто тихо сміється. Слово бере позафракційний 27-річний Володимир ­Парасюк:

 

— Ви виграєте для себе час, коли нам усім розказуєте, що маємо вижити. І через рік вийдете й скажете: ми вижили. Україна чи з вами, чи без вас — виживе.

 

Деякі депутати аплодують. Перед голосуванням усі йдуть на перерву.

 

Міністр соцполітики 44-річний Павло Розенко спускається в їдальню. Бере тацю, стає в чергу. Замовляє суп, дві котлети й салат.

 

— Я ще в метро на роботу їжджу, — каже. — Там люди фотографують. Їм це незвично.

 

Лідери фракцій зібралися в кабінеті спікера. Там нібито Яценюк погрожує відставкою, якщо не проголосують за програму уряду. Депутати наполягають, щоб до неї додали коаліційну угоду.

 

— Программа Кабмина — визуально красива, с картинками, — говорить позафракційний Борислав Береза, 40 років, у кулуарах. — Реформ нет. Полной очистки судов и милиции — тоже. Деньги на армию заложены вместе с деньгами на правоохранителей. Значит, она опять не получит их в достаточном объёме. И так по всем направлениям. Зачем Яценюк рвался на премьера, если у него нет ни плана, ни видения реализации реформ?

 

По гучномовцю нардепів запрошують до сесійної зали. Яценюк обіцяє, що коаліційна угода буде частиною програми уряду. Спікер Володимир Гройсман ставить її на голосування. На табло — 269. Присутні аплодують.

 

До журналістів виходить міністр охорони здоров’я 44-річний Олександр Квіташвілі. Усміхається.

 

— Вам взятки еще не предлагали? — запитують його.

 

— Нет. На это будет жесткий ответ от правоохранительных органов.

 

Із 56 контролюючих органів залишаться 28

 

В обороні: ухвалити Державну програму з розвитку Збройних сил до 2020 року; витрачати до 5% валового внутрішнього продукту на оборонну та правоохоронну діяльність; створити Держагентство з облаштування кордону, що до 2018 року побудує укріплення від Росії; фінансувати пільги для учасників АТО.

 

У державному управлінні: зменшити кількість контролюючих органів із 56 до 28; ухвалити 1500 національних стандартів замість радянських ГОСТів; протягом наступного року відкрити "прозорі офіси" (установи, де об’єднують усі дозвільні та соціальні служби. — "ГПУ"); відмовитися від паперового документообігу; до 2016 року скоротити 10% держслужбовців.

 

В антикорупційній політиці: в першому півріччі 2015-го створити Національне агентство з питань запобігання корупції та Державне бюро розслідувань; реформувати міліцію і суди.

 

В економіці: в першому півріччі 2015-го скоротити кількість податків з 22 до дев’яти; легалізувати зарплати й посилити відповідальність за виплату її в конвертах; на два наступні роки заборонити перевірки малого та середнього бізнесу: до 2016 року впровадити електронні держзакупівлі.

 

У продовольчій політиці: розмежувати землі сільськогосподарського призначення державної, комунальної та приватної власності; до 2018 року сформувати базу даних Державного земельного кадастру.

 

В енергетиці: залучити інвесторів до модернізації газотранспортної системи; до 2019 року ліквідувати 32 збиткові шахти, законсервувати — 24, приватизувати — 37.

 

У соціальній політиці: в першому півріччі 2015 року скасувати спеціальні пенсії та перейти на єдиний принцип їх нарахування.

 

Автор: Ольга МОСКАЛЮК

Джерело: gazeta.ua

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я