Новини За вінничанку «вписалася» київський адвокат Монтян, а міська влада все мовчить

За вінничанку «вписалася» київський адвокат Монтян, а міська влада все мовчить

398
0

 Історію вінничанки Лідії Пшеничникової прокоментувала відомий київський адвокат Тетяна Монтян: «Яка зворушлива історія. ЗІ. Без чітких алгоритмів ухвалення легітимних колективних рішень та їх примусового виконання такі люди реально приречені».

Навіть київські адвокати звернули увагу на проблеми у вінницькій комунальній сфері. І одна лише вінницька міська влада продовжує брехати, що в них все на контролі.

 Історію вінничанки Лідії Пшеничникової прокоментувала відомий київський адвокат Тетяна Монтян: «Яка зворушлива історія. ЗІ. Без чітких алгоритмів ухвалення легітимних колективних рішень та їх примусового виконання такі люди реально приречені».


Навіть київські адвокати звернули увагу на проблеми у вінницькій комунальній сфері. І одна лише вінницька міська влада продовжує брехати, що в них все на контролі.

 

Процитуємо статтю з газети «20 хвилин»:

 

Вінничанка шість років живе в квартирі без опалення

 

Взимку температура в квартирі Лідії Пшеничникової сягає10, максимум 15 градусів. Жінка каже, що так триває, відколи ОСББ продало дахову котельню на будинку. Зробити індивідуальне опалення жінка не може, бо, каже, що в об’єднанні не дають довідку через борг за квартплату
У Вінниці уже тиждень як розпочався опалювальний сезон. До кінця минулого тижня тепло було в більшості квартир городян. Але, принаймні, у двох квартирах вінничан цього року, як і в попередні – буде холодно.

 

Їх мешканці як ніхто знають, як воно жити в квартирі без батарей. Коли на вулиці мінус десять, єдиною надією на тепло в їх помешканнях залишаються теплі речі і калорифери. Але все одно температура в квартирах – не більше 10-15 градусів вище нуля…

Обидві ці квартири знаходяться в будинку за адресою – Нагірна, 21 ж. Їх мешканці переконують, що вони стали заручниками роботи об’єднання співвласників багатоквартирного будинку. Тим часом у самому ОСББ – проблем не було, якби люди сплачували повністю послуги квартплати.

Але мешканці двох квартир пішли на принцип і кажуть, що платити не хочуть за послуги, яких реально не бачать. В результаті – до цього часу воліли грітися як можуть, ніж дійти згоди з сусідами. Парадокс ситуації в тому, що втрутитися в цю ситуацію де-юре ніхто не може.
Без опалення

На перший погляд, 41 квартира в згаданому будинку нічим не відрізняється від решти. Але якщо придивитися – тут немає труб від опалення, як і його самого. Двокімнатна квартира опалюється невеликим електричним конвектором.

– І то я його вмикаю тільки вночі, коли електроенергія дешевша, але незважаючи на це взимку все-одно «набігає» за світло гривень 300, тоді як влітку не більше 80, – каже власниця квартири Лідія Пшеничникова. – Я вже з цими проблемами заробила собі хронічний бронхіт і гіпертонію. По стінах грибок пішов, а я недавно ремонт робила. Усе гроші…

Щоб зігрітися, жінка каже, що вмикає ще й газову плитку, але і це мало рятує.

– А взимку взагалі холодно, – каже вона. – І так уже не перший рік.

В аналогічних умовах проживає і її сусід по будинку – Олександр Мазур.

– З двох кімнат я обігріваю тільки одну, але навіть з двома конвекторами зимою тут температура не вище 10 градусів тепла, і це якщо обігрівачі працюють, – каже він.

Все може ОСББ?

За словами Лідії Пшеничникової, сьогоднішня ситуація – це наслідок тої, яка виникала кілька років тому. Жінка каже, що все почалося ще в 2006-2007 роках, коли її сусіди почали відключатися від будинкової системи опалення (будинок опалювався даховою котельнею) і робити індивідуальне опалення.

– Цим вони порушили систему опалення в будинку, в деяких квартирах частково почало зникати опалення. А в 2006 році будинок повністю відключили від опалення та підігріву води через відсутність газу для роботи котельні, а потім це сталося повторно – в 2007 році. Після цього робота котельні не відновлювалася, – каже Лідія Пшеничникова. – Пізніше збори приймають рішення про продаж котельні. Але фактично, під цим підписалися самі ж члени правління. Багато мешканців на це не погоджувалися. Адже вартість дахової котельні входила у вартість квартир, за які ми платили. Крім того, первинна вартість котельні перевищувала більше 114 тисяч, а була продана тільки за 16 тисяч гривень. Разом з двома котлами, які були на котельні демонтовані, були і системи опалення в під’їздах. Я про це писала і в прокуратуру, і в міліцію, і зверталася до міської ради, інспекцію по цінах – результату ніякого. Крім того, нам не надавали довідки про те, за що ми платимо послуги. Тому що складається враження, що в тарифі за квартплату – основна частина витрат – це зарплата правління. Так, наприклад, за прибирання я плачу тільки половину того, що вони нараховують.

Нема довідки – нема тепла

– Котельня була продана, тому що мешканці не платили за газ, – каже голова правління Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку «ДОМіК» Оксана Редколіс. – Тому збори прийняли рішення про продаж. Тим більше, багато людей зробили індивідуальне опалення, і було просто нерентабельно опалювати фактично просто коридори.

Однак, за словами Лідії Пшеничникової, вона зробити собі опалення не може.

– Мені в газовому господарстві, щоб отримати дозвіл на індивідуальне опалення, потрібна довідка про те, що будинок не опалюється, а її мені не дають, – каже жінка. – Так само як довідку про склад сім’ї, через що я не можу оформити субсидію.

– У нас є рішення зборів ОСББ про те, що людям, які мають велику заборгованість за отримані послуги довідки не видаються, – каже діюча голова правління Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку «ДОМіК» Оксана Редколіс. – А в Лідії Пшеничникової близько 3,5 тисячі гривень боргу. І назустріч вона не хоче іти. Через це і не може отримати довідку.

– Про те, що при наявності заборгованості довідки не видаються, ця жінка добре знає, але замість того, щоб напряму звернутися до нас, написати заяву на реструктуризацію боргу, вона іде на конфронтацію, не хоче ні за що платити, і мати усі блага, але так не буває, – каже бухгалтер ОСББ Юлія Доліщук. – Якщо вона з чимось не погоджується – вона може ініціювати збори мешканців, і якщо мешканці проголосують, ми зробимо для неї виняток і дамо цю довідку.

Але сама Лідія Пшеничникова переконує – за послуги платить, точніше за більшість з них.

– Я плачу тільки за ті послуги, які отримую, – каже вона. – За світло, газ, вивіз сміття, воду тощо. Не плачу за утримання будинку та в фонд ОСББ. Адже в будинку нічого не робиться? За що я маю платити, за свій зароблений бронхіт? Чи за те, що сусід вивів вентиляцію з підвалу прямо мені під вікна? Тим більше якщо прийде електрик – то за нього потрібно платити окремо, за слюсаря – так само. В чому ж тоді полягають послуги Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку? Більше того, я зверталася з листом до ОСББ, щоб вони мені підтвердили мою заборгованість – написали конкретно, скільки і за яку послугу боргую, надали підтверджуючі документи про це. Вони на цей лист навіть не відповіли.

– Цього листа ми просто не отримували, можливо, вона його написала, щоб просто показати іншим, а не нам, – відповідають в ОСББ. – Крім того, такі питання було правильніше вирішувати напряму, а не за спиною. Все вирішується. Було б бажання. А його я не бачу. Крім того, в будинку зроблено ремонт покрівлі, який планується продовжити, оскільки ремонтного фонду у нас немає – кошти за ці роботи ідуть у фонд Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку. Ці люди теж не хочуть за це платити. Також, хочу додати, що усі рахунки у нас прозорі – проходять через ресурсний центр.

Проблемний будинок

– Цей будинок має довгу історію, – каже начальник інформаційно-аналітичного відділу міськради, голова організації «Кредо», яка спеціалізується на роботі з ОСББ, Володимир Хорошев. – По цьому будинку є три мешканці, які постійно пишуть листи зі скаргами. Справа в тому, що раніше це був профспілковий санаторій, який потім реконструювали під житловий будинок за програмою молодіжного будівництва. З початку будинок опалювала дахова котельня.

Далі, за його словами, в процесі передачі з балансу на баланс, створюється ОСББ, хоча на той час забудовник ще не оформив усі необхідні документи.

– Цього ми не рекомендуємо робити, адже, особливо коли немає грамотного управлінця, починають виникати проблеми, – каже Володимир Хорошев.

В результаті, люди починають робити індивідуальне опалення, а ті хто залишилися на загальнобудинковій системі опалення – від дахової котельні мали платити значно більше і утворюється заборгованість. Щоб погасити її, як йдеться у одній із відповідей Лідії Пшеничниковій, від департаменту міського господарства в 2009 році ОСББ приймає рішення про продаж котельні.

– Ситуація патова. Але, це одна з особливостей Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку – рішення приймається більшістю, а меншість має підпорядкуватися, – каже Володимир Хорошев. – І ту і іншу сторону можна зрозуміти. Але, в даній ситуація мерія не може втручатися в ситуацію. Люди можуть звернутися до суду, але наскільки я знаю, за результатами звернень мешканців, правоохоронці порушень не виявили, тобто фактично людям немає з чим іти до суду. Тому людям краще сісти за стіл переговорів.

Це ж саме фактично жінці рекомендує і департамент міського господарства: «порушене вами питання щодо неправомірної діяльності ОСББ не відноситься до компетенції органів місцевого самоврядування. Якщо ви не задоволені роботою правління Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, ви можете ініціювати питання про недовіру та перевибори правління на загальних зборах… Також рекомендуємо вам встановити індивідуальне опалення…»

Тим часом, як повідомили в прес-службі ПАТ «Вінницягаз», без довідки з ОСББ Вінницягаз справді не може дати дозвіл на встановлення індивідуального опалення.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я