Сфера ЖКГ ЗА НЕДБАЛІСТЬ ЖЕКІВ ПЛАТИТИМУТЬ ЛЮДИ: ВИТОКИ ВОДИ «ПОВІСИЛИ» НА МЕШКАНЦІВ !!!

ЗА НЕДБАЛІСТЬ ЖЕКІВ ПЛАТИТИМУТЬ ЛЮДИ: ВИТОКИ ВОДИ «ПОВІСИЛИ» НА МЕШКАНЦІВ !!!

575
0

Уряд розвіяв «міфи» про нову систему оплати за тепло та гарячу воду. Мешканцям будинків дійсно не потрібно буде платити за «сусіда», зате потрібно буде платити за несправні мережі!!! Про це повідомляє урядовий портал. 

На сторінці Урядового порталу у Facebook пояснили деякі пункти Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», які викликали бурхливі емоції у споживачів.

«За неекономного сусіда», як вважалося, платити непотрібно, оскільки показники поквартирних лічильників при розрахунку за комунальні послуги є обов’язковими. Але потрібно буде платити за недобросовісну роботу ЖЕКів та ОСББ. Відповідно до цього закону, будинок — це одиниця споживання: не квартира, а саме будинок. Тому нараховуватимуть кошти за спожите тепло та гарячу воду всьому будинку, а потім, відповідно до показників лічильника нараховуватимуть платіж.

Але, окрім того якщо у будинку несправні мережі і станеться витік води, то за це платитимуть мешканці будинку. І чим більше ви платите за власні спожиті тепло/воду, тим більше вам нарахують коштів за витік. «Закон передбачає такий базовий принцип розподілу: обсяг, визначений за допомогою загальнобудинкового вузла, буде розподілятися між споживачами пропорційно до показань квартирних лічильників», — йдеться у повідомленні порталу.

У «Вінницяміськтеплоенерго» зауважують, що в цій ситуації мешканці самі мають тримати все на контролі, оскільки саме вони є власниками будинку, а ЖЕКи — балансоутримувачі, тобто вони відповідають за справність мереж, але контролювати ситуацію у будинку повинні самі мешканці. — Мешканці повинні зараз дуже добре стежити за роботою ЖЕКу, контролювати його, щоб не було таких ситуацій, що дійсно вони поставилися безвідповідально, і в результаті мешканці втратили гроші.

Трапляються ситуації ситуації, коли ЖЕКи нехтують своїми обов’язками, мешканці на це не звертають уваги в результаті ми несемо дуже великі втрати, за які потім змушені платити мешканці, — розповіла прес-секретар «Вінницяміськтеплоенерго» Юлія Петришина. У міськтеплоенерго також зазначають, що вони не зацікавлені в тому, щоб вінничанам приходили платіжки з непосильними сумами, бо тоді більше боржників.

— У нас були ситуації по тому самому «Бокуду», коли вода витікала певний час, ми вже ми побачили по своїх показниках і самі забили на сполох, почали ходити, шукати витоки, бо розуміли, що ми несемо втрати, і люди теж, кому ж ця ситуація корисна? І люди бачили, що там парує з підвалу, йде пар і чомусь до нас ніхто не звернувся, кажуть що у «Бокуд» зверталися, але він не відреагував. Нам нема з цих втрат жодної користі, бо просто списати втрати на людей — це не варіант, бо це непосильні для них суми, тоді люди влазять у борги. Нам з цього лише шкода, – зауважила прес-секретар.

На думку Юлії Петришеної закон має превентивний характер. Цей закон не має на меті перекинути на плечі людей плату за прориви і за втрати. Мета в тому, щоб коли люди бачать, що є якась ситуація аварійного характеру – одразу сповіщали. — Якщо люди знатимуть, що втратять свої кошти, то будуть контролювати все. Та люди можуть і покарати недобросовісний ЖЕК.

Громадяни можуть поскаржитися на балансоутримувача і вимагати з нього відшкодування тих коштів. Це дає їм право згідно чинного законодавства вимагати з ЖЕКів відшкодування коштів і належної експлуатації внутрішньобудинкових систем. 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я