На голову Економіка За кого і як голосуватимуть українці на парламентських виборах (результати соцдослідження)

За кого і як голосуватимуть українці на парламентських виборах (результати соцдослідження)

195
0

 До Вашої уваги пропонуються дані дослідження, яке було проведене по всій території України (за виключенням АР Крим та частини Донбасу, де ведуться військові дії).

 Центр соціальних та маркетингових досліджень «СОЦИС» в рамках періодичного моніторингового дослідження «Україна І УКРАЇНЦІ», яке проводиться починаючи з 2010 року, провів загальнонаціональне соціологічне дослідження, в якому досліджувались основні соціальні та електоральні орієнтації населення України напередодні виборів до Верховної Ради України в кінці жовтня 2014 року. Терміни дослідження: 5 – 10 вересня 2014 року.
 

До Вашої уваги пропонуються дані дослідження, яке було проведене по всій території України (за виключенням АР Крим та частини Донбасу, де ведуться військові дії). Опитування проводилось методом особистого інтерв’ю за місцем проживання респондентів. Метод відбору респондентів – квотна вибірка (за ознаками вік та стать). Загалом було опитано 2800 респондентів у віці від 18 років і старше, вибірка репрезентативна загалом для України за показниками віку, статі, розміром населеного пункту та поділом на регіони.

 

Електоральні настрої українців на старті виборів За результатами дослідження 74,5% опитаних виявили намір прийняти участь у виборах до Верховної Ради України. Близько 10% на момент проведення опитування не визначились зі своїм наміром взяти участь у голосуванні, а 15% – не планують голосувати взагалі.

 

Табл.1. Скажіть, чи плануєте Ви особисто взяти участь у виборах до Верховної Ради України, які відбудуться 26 жовтня цього року?

 

На питання «За яку політичну силу Ви проголосуєте на дострокових виборах до Верховної Ради України 26 жовтня цього року?» електоральні симпатії українців розподілилися наступним чином (див. перший стовпчик Табл.2).

 

Також за результатами дослідження було розраховано електоральний рейтинг політичних партій, який імітує за основними показниками день виборів (див. другий стовпчик Табл.2). За 100%, в такому випадку береться та доля респондентів, яка має намір прийняти участь у виборах (74,5%) та ті, хто визначився зі своїм вибором політичної сили (не беруться до уваги респонденти, котрі сказали під час опитування «Важко відповісти/ Ще не вирішив/ Відмова від відповіді».

 

Рейтингові показники розділились наступним чином, Блок П.Порошенка отримує 26,8% від усіх опитаних та 45,7% від тих, хто визначився з вибором та прийме участь у голосуванні. Радикальна Партія О.Ляшка набирає 8,1% та 13,7% – відповідно. Громадянська позиція А.Гриценка – 4,8 (8,1%), ВО «Батьківщина» (Ю.Тимошенко) – 4,7% (8,1%), Народний Фронт (А.Яценюк) – 3,3% (5,6%). З огляду на нижченаведені результати до наступного складу Верховної Ради України проходять п’ять політичних сил: Блок Петра Порошенка, Радикальна партія Олега Ляшка, Громадянська позиція, ВО «Батьківщина» та Народний Фронт.

 

Табл.2

 

 

 

За останній час слід відмітити значне зростання електоральної підтримки Блоку П.Порошенка (+8,4%), часткове падіння рейтингу Радикальної Партії О.Ляшка (-4,8%), певну стабілізацію позицій Громадянської позиції (+0,6%), відносне падіння показників ВО «Батьківщина» (-2,1%). Всі інші коливання показників політичних сил знаходяться в межах статистичної похибки і судити про певне зростання чи падіння, не є коректним

 

 

 


 

 

 

Джерело: vinnitsaok

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я