На голову Економіка За добу Верховна Рада пройшла 216 правок із 4 тисяч до Закону...

За добу Верховна Рада пройшла 216 правок із 4 тисяч до Закону про продаж земель с-г призначення!

330
0

Верховна Рада з 13:00 четверга до 13:00 п’ятниці 7 лютого 2020 розглянула 216 правок до Закону про продаж земель сільськогосподарського призначення у другому читанні…

Зранку 7 лютого депутати “Слуги народу” чергували біля трибуни та президії Верховної Ради, щоб не допустити блокування з боку опозиції, яке частково відбулося у четвер.

6-го лютого парламент розглянув 184 правки до закону про земельну реформу, при цьому підтримав лише одну.

Сьогодні депутати з самого ранку голосували тільки за правки, а також прослухали прем’єра на “Годині уряду”.

Між першим і другим читанням до закону про продаж землі внесли 4018 правок. Комітет підтримав лише 9 із них.

Голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія заявляє, що у фракції достатньо голосів на підтримку законопроєкту про ринок землі, але працювати доведеться всю ніч.

Депутати з фракції “Слуга народу” прогнозують, що розгляд у другому читанні законопроєкту № 2178-10 про відкриття ринку землі може тривати три-п’ять пленарних тижнів.

Джерело: заява заступника голови фракції “Слуга народу” Олександра Корнієнка у кулуарах Верховної Ради

Пряма мова: “Ми ведемо переговори з нашими колегами, намагаємося достукатися до їх свідомості. Але ми вчора побачили, що з фракції “Батьківщина” і з фракції “Опозиційна платформа – За життя”, в принципі, така йде технологія, що кожен депутат зачитує своє правки і, фактично, 60 депутатів з ОПЗЖ і близько 20 в “Батьківщині”… тобто 80 виступів ми точно маємо послухати… і 80 разів пан Сольський (голова Комітету з аграрної і земельної політики – ред.) має сказати, що правка відхилена”.

На запитання, як довго триватиме розгляд поправок до земельного законопроєкту, Корнієнко відповів, що на це може піти приблизно від трьох до п’яти пленарних тижнів.

Водночас депутат додав, що Рада не може дозволити собі два-три місяці розглядати один законопроєкт”.

Корнієнко вважає, що наступного пленарного тижня треба вести дискусію щодо того, як далі рухатися щодо законопроєкту.

Корнієнко також заперечив, що депутати від “Слуги народу” готові йти на поступки в позиції щодо Криму або “торгувати посадами” в обмін на голосування за ринок землі.

Пізніше глава фракції “Слуга народу” Давид Арахамія в кулуарах Ради заявив, що якщо справа буде рухатися в тому ж темпі, то парламент проголосує за законопроект про ринок землі в цілому приблизно 16-17 квітня.

13 листопада 2019 Верховна Рада проголосувала  в першому читанні за законопроєкт 2178-10, який скасовує заборону на продаж земель сільськогосподарського призначення!

Між першим і другим читанням, як про це заявив Зеленський,  буде внесена поправка про проведення “всеукраїнського референдуму”, на якому українці самі вирішуть, чи давати іноземцям дозвіл на купівлю земель.

Радник прем’єр-міністра скандальний Олексій Мушак заявив, що є два сценарії розгляду земельного закону у Раді – по повній процедурі (що, за його словами, займе близько 2 місяців), або за скороченою процедурою (розгляд займе до 3 годин).