Новини З українців через суди можуть вибивати липові борги

З українців через суди можуть вибивати липові борги

636
0

З початку серпня в дію вступив новий закон про судоустрій якій матиме плачевні наслідки для пересічних українців та їх майна. Тепер до багатьох з нас можуть не очікувано заглянути судові виконавці, щоб отримати суму боргу, або, в разі відсутності грошей – навіть почати продавати наше майно.
 

З початку серпня в дію вступив новий закон про судоустрій якій матиме плачевні наслідки для пересічних українців та їх майна. Тепер до багатьох з нас можуть не очікувано заглянути судові виконавці, щоб отримати суму боргу, або, в разі відсутності грошей – навіть почати продавати наше майно.

З 1 серпня процедура стягнення боргів виглядає так. ЖЕК подає позов про заборгованість громадянином певної суми. Суд протягом трьох днів приймає рішення, без засідання і виклику сторін. Якщо це наказ про сплату, то його надсилають заказним листом боржнику, причому неважливо, отримав він лист сам чи за його відсутності просто залишили повідомлення у почтовій скрині. Саме з цього моменту починається 10 днів, протягом яких можливо оскаржити судовий наказ. Якщо раніше для цього було достатньо заяви, то тепер потрібно засідання суду з присутністю обох сторін, на якому і вирішиться чи сплачувати суму яку з вас вимагають. Таким чином закладається нерівновага сторін, адже винесення судового наказу відбудеться без вашої присутності, а от для його скасування – виклику обох сторін та судового засідання не уникнути.

В такій ситуації звичайній людині буває легше викласти кількасот гривень, що їх «начислив» ЖЄК, ніж зв’язуватись із судом, де без професійної допомоги не розберешся. Крім того, навіть якщо сума велика, можлива ситуація коли людини просто не було на місці, вона вчасно не побачила судового наказу, а отже не встигла його оскаржити.
Зрозуміло, що зі зростанням заборгованості потрібно боротися, а за надані послуги, слід обов’язково сплачувати за обґрунтованими тарифами. Втім всі ці законодавчі новації сильно нагадують гру в одні ворота. Адже чи є приклади, щоб споживачі стягували гроші з комунальників за неякісні послуги (невивезене сміття, поламаний ліфт, тощо)? Практично немає! Саме тому «Голос народу» вважає застосування практик судового наказу в цьому питанні недоречною.
Кожен українець повинен бути максимально обережним з розрахунками за житлово-комунальні послуги і вести ретельний облік проведених платежів і отриманих послуг, зокрема:

1. Якщо ви справно платите і раптом помічаєте «заборгованість», вимагайте від ЖЕКу звірки і пишіть заяву про анулювання помилково нарахованих боргів.
2. Якщо ви не згодні з обсягом чи якістю послуг, які фактично надає ЖЕК, а також з проведеними нарахуваннями платні, не зволікаючи звертайтесь с заявами до комунальних служб для проведення перерахунку.
3. Якщо вам незрозумілі тарифи, за якими проведені нарахування за житлово-комунальні (телекомунікаційні, телевізійні, тощо) послуги, вимагайте розшифрування з посиланнями на нормативні акти, які встановлюють ці тарифи.
 

Якщо ж так сталося, що проти вас вже прийнятий судовий наказ, слід негайно (у 10 денний термін) оскаржити його в судовому порядку. В іншому випадку – готуйтесь заплатити ту суму, яку встановив ваш ЖЄК, або з розпрощатися з частиною вашого майна.

Враховуючи брак грошей та зайвого часу в більшості з нас, Незалежна профспілка «Голос Народу» розробила зразок заяви на скасування судового наказу який кожен охочий може отримати завітавши до нашого офісу за адресою вул. Архітектора Артинова, будинок №4.


 

Голова Вінницької незалежної
профспілки «Голос народу»
Волосевич Максим Сергійович

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я