На голову Новини З серпня в Україні повезуть дешеві іномарки з Канади

З серпня в Україні повезуть дешеві іномарки з Канади

167
0

У цій країні можна недорого купити машини американських марок.

Українцям обіцяють дешеві автомобілі з Канади. З 1 серпня цього року набуває чинності угода про Зону вільної торгівлі між нашими країнами, а в список продукції, яка буде завозитися в пільговому режимі, потрапили і машини, – передає ubr.ua .

Правда, як розповів UBR.ua глава Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів (ВААІД) Олег Назаренко, як і в випадку з ЗВТ України з Європою, мита на нові легковики з Канади обнулять не відразу. Передбачено перехідний період на 8 років. У перший рік доведеться платити 7/8 від базової ставки в 7% від митної вартості, тобто, 6,125%, у другий рік – 3/4 (5,25%) і т.д.

Але прямо з серпня цього року нульове ввізне мито запровадять лише нові бензинові авто з об’ємом двигуна 2,2-3 л, а також на дизельні моделі з мотором більше 2,5 л.

Плюс – з першого року обнуляються мита на всі б / у авто з Канади.

Передбачена також система пільгових акцизних ставок – від 0,1 євро до 2,2 євро за кожен кубічний сантиметр движка в залежності від його обсягу.

Зрозуміло, що доведеться платити ще 20% ПДВ, але навіть при цьому розмитнення вийде дешевше, ніж, сажем, у випадку з європейськими авто. Якщо на останні на митниці нараховують близько 30-33% від вартості, то плата за канадські орієнтовно складе 27-29%.

Чи означає це, що незабаром вітчизняними дорогами почнуть масово їздити «канадці»?

Олег Назаренко вважає, що в найближчі роки буму очікувати не варто, особливо за новими авто. По-перше, знижки в перехідний період будуть досить умовними, по-друге, зіграє свою роль неблизьке відстань.

Транспортування авто з Канади в нашу країну обійдеться приблизно в $ 200-300 і може зайняти близько місяця.

Керівник консалтингового агентства Autoconsulting Олег Омельницький називає і додаткові складності авто, які виробляються в Канаді заводами груп GM і Ford: вони випускаються, в основному, для продажів усередині самої країни і в США. Тому не сертифіковані для нашого ринку (мають червоні поворотники, іншу оптику і т.д). І хоча теоретично отримати сертифікати в Україні можна, це додаткові час, гроші і нерви.

Експерти кажуть: в Канаді теоретично можуть бути цікавими американські і японські авто. Вони там порівняно недорогі. Скажімо, на сайті приватних оголошень про продаж вживаних машин toronto.craigslist.ca Mazda3 GT 2007 року пропонується за $ 3,2 тис., А Honda Civic 2000-го взагалі за $ 950.

Правда, офіційно легалізувати такі авто в нашій країні все одно не вдасться, так як вони не відповідають стандарту Євро-5.

Mazda3 2012, яка відповідає Євро-5, коштує $ 9 тис. З урахуванням доставки і розмитнення її ціна в Україні складе не менше $ 12 тис. За такі ж гроші, а то і дешевше, можна знайти аналогічне авто в Німеччині.

Втім, у вузьких сегментах імпорт авто з Канади дійсно може вирости, вважає Олег Омельницький. Йдеться про дорогих спортивних або представницьких автомобілів американських марок.

Наприклад, Jeep Cherokee Sport 2016 року в Канаді коштує $ 21 тис. У нас такої ж коштує близько $ 35 тис. Навіть з урахуванням розмитнення вдасться заощадити до $ 5 тис.

Людмила Ксьонз

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я