Новини З липня 2015 року на РРО посадять увесь бізнес, навіть єдинщиків

З липня 2015 року на РРО посадять увесь бізнес, навіть єдинщиків

301
0

Діяльність малого та середнього бізнесу, вочевидь, ніяк не дає спокійно спати урядовцям і податківцям.

Діяльність малого та середнього бізнесу, вочевидь, ніяк не дає спокійно спати урядовцям і податківцям.

 

 

Причому не має значення, хто при владі. Достатньо пригадати, скільки разів намагалися перекроїти спрощену систему оподаткування чи, скажімо, зобов’язати таких підприємців користуватися абсолютно непотрібними їм реєстраторами розрахункових операцій.

 

Та якщо досі малому та середньому бізнесу хоч частково вдавалося відстоювати свої інтереси (наприклад, зібравши 2010 року податковий майдан та добившись вето на Податковий кодекс), то зараз їх ніхто і слухати не буде. Про що можна судити хоча б із тих новацій, які Арсеній Яценюк та його уряд запровадили цього року.

 

Не встигли підприємці оговтатися від змін щодо єдиного соцвнеску, нової системи адміністрування ПДВ та підвищення прибуткового податку, як їх нагородили касовими апаратами. Відтак із липня РРО змушені будуть мати практично всі підприємці. Звітувати податківцям он-лайн доведеться тепер навіть тим, хто в он-лайні торгує.

 

1775 підприємців у Чернівцях вже встановили касові апарати, що на 188 більше, аніж торік

 

Підприємці кажуть, такі новації мало того, що суперечать задекларованому спрощенню ведення бізнесу, але навпаки, добиває малий та середній бізнес, а відтак змушує йти працювати у тінь, як у давні 1990-ті.

 

Зберуть з усіх

 

Отже, як пояснила начальник інформаційно-комунікаційного відділу ДПІ у Чернівцях Наталія Бальон, відповідно до останніх новацій, використовувати РРО тепер змушені будуть і підприємці-«єдинщики» ІІ та ІІІ групи, в тому числі й ті, хто надає послуги. Вимога не стосується тих, хто торгує на ринках чи через засоби пересувної торгівлі. Необов’язково користуватися РРО також підприємцям, котрі торгують продукцією власного виробництва. Встановити касові апарати у перспективі зобов’язані будуть і банки (під час операцій з купівлі-продажу валюти), і підприємці, які торгують через Інтернет. Щоправда, для них передбачено перехідний період.

 

Зрештою, на перший погляд, які можуть бути претензії до урядовців. Та виникає цілком логічне запитання: навіщо такі касові апарати підприємцям ІІ групи, якщо вони сплачують суми податків, які не залежать від обігу. Можна припустити, що у такий спосіб податківці намагаються контролювати, аби ті не перевищували граничний обіг. Однак до цієї групи входять підприємці дрібного бізнесу, які навряд чи часто порушують вимоги щодо річного виторгу. Сумнівна потреба у касових апаратах і для підприємців ІІІ групи. Хоча вони і платять 4 відсотки від обігу, та у цій групі працюють переважно підприємці, які надають послуги іншим підприємцям, а відповідно до законодавства, розрахунки між ними є безготівковими, тобто податкова їх вже контролює.

 

До речі, передбачили урядовці і такий собі «пряник» – підприємців зазначених груп, які встановлять РРО за власним бажанням до 1 липня 2015 року, обіцяють звільнити від перевірок до 2017 року.

 

Ціна питання

 

Таке собі розширення зони покриття касовими апаратами офіційно мотивують запровадженням додаткового акцизу на роздрібну торгівлю підакцизними товарами і бажанням краще контролювати надходження до бюджету. Але ж можна суто гіпотетично припустити, що істинні причини не такі шляхетні. Торгівля, встановлення та обслуговування реєстраторів розрахункових операцій – це теж бізнес і чималий.

 

Приміром, касовий апарат коштує від 3,5-4 до 10 тисяч гривень. І хоча, каже інженер ТОВ "Інвайд" Володимир Балаба, підприємці встановлюють переважно бюджетні варіанти – не купують цілий фіскальний реєстратор з комп’ютером, а обмежуються простими моделями типу ІКС-М 500 чи Экселлио DMP-55B, коштують вони теж чимало (3700 та 2500 гривень відповідно). Але заплатити доведеться і за його встановлення, не кажучи вже про те, що ще кілька сотень щомісяця потрібно буде витрачати на обслуговування. Ось і рахуйте.

 

Ще два роки тому, коли вперше постало питання про обов’язкове використання касових апаратів, у підприємців була справжня паніка, бо ж треба було не тільки витратити зайві гроші, але й знайти десь той апарат, яких не було у продажу. Відтоді бізнес на продажу і обслуговуванні РРО набрав обертів. Ще б пак, якщо цьому сприяють на державному рівні.

 

Юлія ХОРОШУН

Джерело: vidido.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я