На голову Новини З березня нафтопродукти продаватимуть за електронними накладними: що це значить для водіїв

З березня нафтопродукти продаватимуть за електронними накладними: що це значить для водіїв

116
0

Експерти і податківці обіцяють поліпшення якості палива і додаткові податки в бюджет

З 1 березня в Україні має розпочатися боротьба з неякісним бензином. Держфіскальна служба (ДФС) вводить для трейдерів електронні накладні на продаж палива, які врахують в режимі онлайн кожен заправлений літр і в ідеалі не дозволять продати більше пального, ніж його було офіційно закуплено.

За словами глави ДФС Романа Насирова, це збільшить доходи бюджету на 2 млрд грн на рік. На ціну в роздробі нововведення не вплине, тому що податки залишаться колишніми.

Глава асоціації “Об’єднання операторів ринку нафтопродуктів України” Леонід Косянчук підтвердив нам, що брендові мережі почнуть впровадження електронних накладних з березня: “Сподіваємося, що це прибере з ринку “сірий” сегмент, коли паливо купується неофіційно, а продається з видачею чека покупцеві, але акциз та інші податки не сплачуються. За моїми оцінками, нелегального пального зараз – до 30%”.

Експерти нафторинку підтримують ініціативу влади. Як уточнив нам директор “Консалтингової групи А-95” Сергій Куюн, з березня нововведення буде запущено в тестовому режимі, а з квітня стане обов’язковим. “Суть накладних в тому, що продати на АЗС можна буде тільки той обсяг палива, з якого попередньо сплачено акцизний збір. Якщо якийсь трейдер купить в опті бензин А-92 і “розбодяжить” його для роздробу за допомогою присадок до А-95, як було раніше, то тепер продати законно таке паливо він не зможе”, – роз’яснив Куюн.

Але, за словами заступника директора НТЦ “Психея” Геннадія Рябцева, залишиться невеликий відсоток чорного ринку (5-7%. – Авт.), який працює поза правовим полем: нафтопродукти невідомої якості купують за готівку і продають на 2-3 грн/л дешевше, не витдаючи чек, тому електронні накладні цього не виявлять. Також поки не ясно, чи зможе нова система ліквідувати схему торгівлі на АЗС повз каси, тобто без видачі чека і, відповідно, без сплати понад 1 грн/л збору. Це явище набуло масштабного характеру і, за оцінками податківців, щомісяця бюджет недоотримує близько 80 млн грн.

segodnya.ua

Олександр Панченко

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я