На голову Новини З 1 квітня українці перестануть платити за “комуналку”

З 1 квітня українці перестануть платити за “комуналку”

166
0

Зокрема йде мова про газ. Населення почне накопичувати борги через нереальні для українців цифри.

Зокрема йде мова про газ. Населення почне накопичувати борги через нереальні для українців цифри.

 

 

Про це заявив директор Інституту міста Олександр Сергієнко.

 

“Несплата торкнеться, перш за все, жителів квартир. Адже відключити газ у квартирі неможливо”, – зауважив експерт.

 

Він зазначив, що здорожчання комунальних тарифів восени минулого року призвело до падіння рівня платежів за комунальні послуги по всій Україні.

 

“Це лише три місяці останнього року. Платежі скоротились з 99 відсотків до 92-х відсотків. Якщо взяти окремо по місяцях, то скорочення платежів було подекуди на 70-80 відсотків. В столиці не платила половина жителів”, – сказав він.

 

Уряд в свою чергу надіється згладити розміри тарифів субсидіями.

 

“Недосконала програма житлових субсидій – просто гра в соціальний популізм. Тепер треба два документи, щоб отримати її: декларація про доходи і документ-заява. Але є дві уроджених її вади. Встановлені соціальні нормативи дуже занижені. Взяті були зі статистичного дослідження, при неправильній вибірці. Опитування проводилось серед користувачів субсидій, а їх отримують найбідніші. Серед них — дві третини одинокі пенсіонери. Зрозуміло, що вони мало користуються комунальними послугами. От і вийшло, що місячну норму розрахували 6 кубів газу на місяць. Холодної води — 2,4 кубів, гарячої — 1,6 кубів на місяць. Хоча в середньому кияни споживають 5,5 кубів і 3,5 кубів відповідно. В інших регіонах буває ще більше. Виходить, що всім, хто звернувся, на 2,4 і 1,6 дадуть субсидію. А все, що більше цих нормативів має оплачуватись за драконівськими тарифами”, – наголосив Сергієнко.

 

Нагадаємо, з 1 квітня зросте ціна на газ для підприємств теплокомуненерго у 2,2 разу – до 2 934 грн за тисячу кубометрів, а також мінімальний тариф на газ для населення у 3,3 рази – до 3 600 грн за тисячу кубометрів.

 

Згідно з рішенням, мінімальний тариф для населення встановлюється в опалювальний сезон з 1 жовтня по 30 квітня при споживанні до 200 кубометрів на місяць. Якщо більше – 7 188 грн.

 

Джерело: zt.ridna.ua

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я