На голову Економіка Європа має бути готова до повного припинення експорту російського газу

Європа має бути готова до повного припинення експорту російського газу

71
0

За словами глави Міжнародного енергетичного агентства Фатіха Біроля, Європі необхідно вже зараз готуватися до того, що Росія повністю припинить експорт газу до регіону цієї зими. Він закликав уряди ЄС працювати над зниженням попиту та утриматися від зупинки атомних електростанцій.

Біроль заявив, що скорочення постачань останніми тижнями, яке Кремль пояснює ремонтними роботами, насправді може означати початок більш масштабних скорочень постачання з метою завадити європейським споживачам заповнити сховища в рамках підготовки до зими. За його словами, причина у тому, що Росія прагне отримати додаткові важелі впливу на регіон.

«Європа має бути готовою до того, що постачання російського газу повністю припиниться, – заявив він в інтерв’ю газеті Financial Times. – Чим ближче зима, тим зрозумілішими стають наміри Росії. На мою думку, скорочення спрямовані на те, щоб завадити заповнити резервні сховища та посилити вплив на Європу у зимові місяці».

Насправді країни ЄС поспішають створити необхідні запаси енергоносіїв. Так, Німеччина розраховує досягти 90-відсоткового заповнення сховищ до листопада, але поки що вони заповнені лише наполовину. Інші країни Європейського Союзу також працюють над зниженням залежності від російських енергоносіїв, закуповуючи газ в інших країнах, включаючи США, та прискорюючи перехід на відновлювані джерела. Тим не менш, високопосадовці неодноразово визнавали, що поетапна відмова від закупівель російської нафти і газу супроводжуватиметься спалюванням додаткової кількості вугілля та перенесенням намічених термінів закриття атомних електростанцій.

Біроль сказав, що екстрені заходи, вжиті європейськими урядами для зниження попиту на енергоносії, ймовірно, виявилися недостатніми, і закликав країни зробити все можливе для економії енергоресурсів.

В останні тижні Москва скоротила або навіть зупинила постачання газу декільком країнам ЄС у відповідь на їхнє рішення ввести санкції проти Кремля через його вторгнення в Україну.

Постачання російського газу до Європи трубопроводом «Північний потік-1», який пролягає дном Балтійського моря до Німеччини, знижуються. Так, минулого тижня державна компанія «Газпром» оголосила про друге скорочення поставок цим газопроводом до 40 відсотків від максимальної пропускної спроможності.

Італійська енергетична компанія Eni повідомила про те, що «Газпром» скоротив постачання до Італії вдвічі (на Росію припадає близько 40 відсотків італійського імпорту газу), а тим часом оператор французької газотранспортної мережі GRTgaz повідомив, що Франція із середини травня не отримувала взагалі жодного російського газу. через Німеччину.

Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков минулого тижня пояснив скорочення постачання газу проблемами з технічним обслуговуванням. Він послався на свої попередні коментарі, згідно з якими Росія не змогла отримати назад обладнання, відправлене до Канади для ремонту.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я