На голову Новини Є великий ризик, що Україна перетвориться на поліцейську державу

Є великий ризик, що Україна перетвориться на поліцейську державу

108
0

Підкорись, а потім оскаржуй – в Україні готується так званий імператив правоти поліцейських.

Про таку ініціативу вперше заговорили після вбивства двох патрульних у Дніпрі наприкінці вересня цього року. Тоді керівник МВС Арсен Аваков і голова Нацполіції Хатія Деканоідзе заявили, що законодавство потребує змін. Зокрема, поліцейським мають надати більше прав і можливостей під час комунікації з правопорушниками, повідомляє ranok.ictv.ua

Тож, сьогодні в МВС пропонують додати 14 законодавчих змін до трьох нормативних актів: Кодексу про адміністративні правопорушення, законів «Про дорожній рух» та «Про Національну поліцію».  Зокрема, у документі пропонують посилити відповідальність за залишення місця ДТП.

Крім того, правоохоронці пропонують скасувати норми щодо наявності двох свідків під час перевірки поліцейськими водія на стан алкогольного або наркотичного сп’яніння. Щодо змін до закону «Про дорожній рух», то водія планують зобов’язати не пред’являти, а передавати документи на перевірку, а також заборонять йому виходити з автомобіля без дозволу поліцейського.

Та найбільше змін пропонують внести у закон «Про Нацполіцію». Серед усіх ініціатив найбільше суперечок точиться довкола зміни, щодо так званої презумпції правоти поліцейського.

Натомість, юрист та кримінолог Ганна Маляр вважає, що спершу потрібно врегулювати поведінку водія під час зупинки його поліцейським. А от щодо розширення прав поліцейських – то тут питання залишається відкритим.

Тож, впровадження змін, на яких наполягають в МВС має декілька аспектів. Перш за все, ця ініціатива має пройти загально-громадське обговорення. А, по-друге, спершу треба провести судову реформу. Адже, враховуючу ту тотальну корупцію, яка панує в українських судах,   громадяни просто не зможуть без труднощів оскаржувати рішення правоохоронців, у випадку порушення їхніх прав. І тоді є великий ризик, що Україна перетвориться на поліцейську державу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я