Блоги Яценюк через субсидії тотально грабує український народ

Яценюк через субсидії тотально грабує український народ

470
0

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, зробив з субсидії по оплаті тарифів ЖКГ, зручний інструмент для відкачування грошей.

Недарма ж пан Яценюк так старається підігнати тарифи до рівня, який нездатні оплатити більшість українських сімей. В той же час, він активно займається максимізацією кількості сімей, які повинні отримати субсидії з бюджету (у бюджеті 2016 г. – 34 млрд грн) для цільової оплати компаніям (а це переважно компанії російських і українських олігархів) комунальних послуг (газ, тепло, вода, водовідведення, електрика).

Такий підхід не стимулює економити вкрай дефіцитні ресурси – газ, електрику, воду, тепло, а навпаки, допомагає отримувати надприбутки олігархам, причому за рахунок бюджету. Ситуація можна виправити, для цього потрібно ввести нову систему тарифоутворення в системі ЖКГ.

Я не раз заявляв, що тільки прозора і відкрита конкуренція забезпечить зниження тарифів в системі ЖКГ. Там де не можна позбутися монополій, має бути введено жорстке державне регулювання. Очевидно, що в житлово-комунальному господарстві повинні бути встановлені граничні тарифи на газ, прибирання, електроенергію, воду, теплопостачання, водовідведення для країни в цілому і механізми їх зменшення для регіонів. Тобто за право надавати послуги ЖКГ в тому чи іншому районі повинні змагатися десятки компаній (не тільки “жеки”), і головним критерієм відбору повинна стати мінімізація тарифів на послуги .

Наприклад, держава встановила граничний тариф на прибирання прибудинкової території в Україні – 3 гривні за квадратний метр. Переможцем на право надавати такі послуги в тому чи іншому районі повинна бути фірма, яка запропонує найнижчий тариф, але вжодному  разі він не може бути більше 3 грн. Така конкуренція повинна бути по всіх районах країни: десь тариф буде 2 грн / м2, десь 2,5, але ніде – більше трьох! Упевнений, що правильна тарифна політика і конкуренція забезпечать зниження тарифів на 25-30%. Але цього недостатньо, щоб ліквідувати ганебну систему субсидій, яка не тільки принижує людську гідність, а й стимулює марнотратство і корупційно збагачує олігархів .

Нагадаємо, субсидії для оплати житлово-комунальних послуг за новим порядком в Україні на 7 жовтня отримали 3300000 домогосподарств, повідомив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк.

6 серпня 2015 Яценюк заявив, що уряд передбачив на виплату субсидій в 2015 році 24 млрд грн, а в наступному році ця сума зросте в два рази.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я