Субота, 8 Травня, 2021
На голову Економіка Янукович, Курченко, Фірташ і Тимошенко могли здійснювати сумнівні оборудки через банки Латвії.

Янукович, Курченко, Фірташ і Тимошенко могли здійснювати сумнівні оборудки через банки Латвії.

333
0

Банки Латвии для нерезидентов в 2017 годуЗі злитих журналістам-розслідувачам документів Мережі по боротьбі з фінансовими злочинами Мінфіну США (FinCEN) випливає, що українські політики й олігархи могли використовувати банки Латвії для здійснення сумнівних фінансових операцій.

Про це йдеться в розслідуванні латвійського видання Re:Baltica, яке переказало «Слідстфо.Інфо».

Контекст. Як показало дослідження документів FinCEN у період з 2000 по 2017 рік, багато банків співпрацювали зі злочинцями та допомагали відмивати гроші від наркотрафіку, торгівлі людьми, корупції тощо. До переліку увійшли найбільші банки світу.

Розслідування показало, що банки співпрацювали з відомими публічними особами. Відмивались кошти Пола Манафорта, Володимира Путіна, українських олігархів. У документах є компанії, пов’язані з Коломойським, Ахметовим, Клюєвим та іншими відомими українцями.

Найбільші світові банки дозволяли злочинцям відмивати гроші. Серед фігурантів є і українці.

Віктор Янукович. У документах FinCEN згадуються дві компанії, пов’язані із сім’єю Януковича — «МАКО Холдинг» (її контролював син президента-втікача Олександр) і Fineroad Business (її розслідувачі називають пов’язаною із самим Януковичем).МАКО Холдинг» сократил прибыль за год в 5,4 раза. Капитал

Дочірня компанія «МАКО Холдинг» надсилала до компаній із латвійськими рахунками кілька платежів і отримувала від них кошти. Ці операції здійснювалися через латвійські Aizkraukles Banka (тепер ABLV Bank) та Baltikums Bank.

А Fineroad Business мала власний рахунок у латвійському Міжнародному балтійському банку та кілька разів переказала з нього загалом 2,3 мільйона доларів на власний рахунок в українському банку під виглядом «інвестицій».

Юридична фірма Averlex, яка представляє інтереси Януковича та його сина Олександра в Україні, від коментарів відмовилася. У Міжнародному балтійському банку журналістам не змогли підтвердити, чи обслуговували вони колись Януковича чи Fineroad Business.Экстрадиции Дмитрия Фирташа добиваются США и Испания - Газета.Ru

Дмитро Фірташ. Із документів FinCEN випливає, що український олігарх міг використовувати вже закритий банк Trasta Komercbanka для відмивання коштів через купівлю ювелірки та вкладання в нерухомість.

Американський регулятор у звітах підозрював, що ці фінансові операції, здійснені в 2012-14 роках, є прикриттям для переказу коштів через офшори й хабарів українським чиновникам. До прикладу, один із офшорів, який переказав у Латвію через Trasta Komercbanka 68 мільйонів доларів, пов’язаний із Фірташем, стверджують розслідувачі.

Адвокат Фірташа відмовився спілкуватися із журналістами Re:Baltica.

На тлі скандалу з даними FinCEN акції світових банків різко обвалились.Курченко Сергей

Сергій Курченко. Один із близьких соратників Януковича і ексмільярдер користувався послугами латвійського банку ABLV для своїх фінансових операцій — на рахунках Курченка там зберігалися 80 мільйонів доларів. У 2015 році їх арештували.

Як стверджують розслідувачі, банк продовжує обслуговувати принаймні дев’ять пов’язаних із Курченком рахунків попри те, що проти младоолігарха у 2015 році у США ввели санкції. Зокрема, через ABLV компанія Prosperity Developments SA отримала від компаній, пов’язаних із Курченком, 5 мільярдів доларів «на пальне».

Журналісти не змогли зв’язатися з Курченком, а ABLV наразі перебуває у стадії ліквідації й публічно коментувати свої операції не може, повідомили в банку.Юлия Тимошенко: “газовая принцесса” с прицелом на трон. Politeka

Юлія Тимошенко. У документах FinCEN згадуються дві компанії з белізькою реєстрацією, які можуть бути пов’язані з українською політикинею. За допомогою їхніх рахунків у латвійському PrivatBank загалом провели майже 16,5 мільйона доларів. Сталося це протягом березня-грудня 2014 року — невдовзі після звільнення Тимошенко із в’язниці.

Зараз компанії неактивні. У латвійському PrivatBank відмовилися розмовляти із журналістами, а пресслужба партії Тимошенко «Батьківщина» на запити розслідувачів не відповіла.

Джерело

#влада #банки #корупція # європа #ДБР