Новини Якщо ЖЕК подав на Вас в суд

Якщо ЖЕК подав на Вас в суд

842
0

Поговоримо тепер про можливі варіанти розвитку подій. Їх два – або суддя буде веселитися разом з вами і з цікавістю слухати незграбні відповіді представника ЖЕКу, або … суддя почне затикати вам рот і пропонувати «не мудрувати». Таке теж іноді буває, і ставитися до цього треба спокійно – можливо, ви перший у практиці цього судді обізнаний та дотепний відповідач. Тому головне – зберігати спокій і діяти строго за планом. А план у нас досить простий. Отже, увага!

"Риба" зустрічного позову проти ЖЕКА якщо він раптом на вас подав за несплату

Тетяна Монтян: ЖЕК-Різник: судові війни.

Поговоримо тепер про можливі варіанти розвитку подій. Їх два – або суддя буде веселитися разом з вами і з цікавістю слухати незграбні відповіді представника ЖЕКу, або … суддя почне затикати вам рот і пропонувати «не мудрувати». Таке теж іноді буває, і ставитися до цього треба спокійно – можливо, ви перший у практиці цього судді обізнаний та дотепний відповідач. Тому головне – зберігати спокій і діяти строго за планом. А план у нас досить простий. Отже, увага!

Як боротися з тиском судді?

Судді, який вважає вас «занадто розумним», треба заявити клопотання про фіксацію ходу процесу технічними засобами (якщо, звичайно, ви не зробили цього з самого початку), а також дуже ввічливо помітити, що право задавати питання учасникам процесу він сам роз’яснив вам у початку судового засідання, і саме цим правом ви і користуєтеся. Суддя може відхилити ваше запитання, але тільки за клопотанням інших учасників процесу, і в будь-якому випадку відхилений питання фіксується в протоколі судового засідання.

Якщо після такого важливого зауваження суддя махнув рукою – мовляв, робіть, що хочете, це означає, що він просто «пробивав», наскільки ви просунута людина. І, довівши свою віртуозність і готовність відстоювати свої права, ви остаточно переконали суддю, що з вами не варто «зв’язуватися», оскільки «собі дорожче». Врешті-решт, рішення суддя все одно винесе таке, яке йому заманеться. А можливо, і виносити не доведеться, оскільки представник ЖЕКу, також вражений вашої просунутістю, може вирішити, що не варто витрачати на вас час, адже навколо – маса непросунутих, які просто визнають позови і «не рипатися». Ну, пару раз не з’явиться до суду, і суддя з чистою совістю залишить позов ЖЕКу без розгляду.

Якщо ж суддя продовжує вам хамити і перешкоджає вам у використанні ваших процесуальних прав (безпідставно знімає питання й т.д.), вам нічого не залишається, як заявити судді відвід на підставі п. 4 ч. 1 ст. 20 ЦПК України. Тобто у зв’язку з наявністю обставин, «… що викликають сумніви в об’єктивності і неупередженості судді». Так-так – ви просто встаєте і заявляєте, що хочете заявити судді відвід, після чого просите оголосити перерву в судовому засіданні для підготовки вами заяви про відвід у письмовому вигляді. У заяві ви посилаєтеся на вищевказану статтю і коротко описуєте, в чому саме полягала порушення суддею ваших процесуальних прав. Щоправда, «мудрий» законодавець вирішив, що суддя, якому заявлено відвід, сам це питання і вирішує. Але зате відвід можна заявляти скільки завгодно разів – доки судді не набридне або порушувати ваші права, чи бігати в дорадчу кімнату і виносити ухвали про відмову в задоволенні ваших заяв про його відвід.

Судових засідань може бути скільки завгодно, оскільки у судді – «конвеєр», тобто справи призначаються одне за іншим, і на кожне суддя відводить від 30 хвилин до декількох годин. Таким чином, чим більше часу ви «від’їдемо» у нього своєю справою на першому ж засіданні, тим менше буде у нього бажання бачити вас ще раз. Буквально в одиничних випадках справи в українських судах вирішуються «за одне засідання» – тому що сторони «люблять» захворіти, полетіти «на Юпітер» у відрядження, їхні адвокати та представники бувають «зайняті в іншому процесі» і т.п.

Якщо суддя зіграв проти вас …

Але уявімо собі найгірший для вас варіант – не дивлячись на всі ваші зусилля, корумпований і заангажований суддя прийняв рішення не на вашу користь на першому ж засіданні, тобто, припустимо, якщо ми ведемо хронологію з моменту подачі позову 1 квітня – десь 15 червня. Протягом 10 днів ви повинні подати заяву про апеляційне оскарження, а протягом 20 днів після подачі цієї заяви – саму апеляційну скаргу. Це буде вже 15 липня 2007 року. Якщо свідомо допустіть якийсь несуттєвий недолік – припустимо, «забудете» сплатити державне мито або надати копії апеляції для інших учасників процесу, апеляційний суд дасть вам приблизно місяць строку для «виправлення недоліків». Це буде вже 15 серпня 2007 року. Засідання апеляційного суду відбудеться протягом 2-3-4 місяців залежно від завантаженості суддів, тобто в період з 15 жовтня по 15 грудня. Для першого засідання апеляційного суду можна «захворіти» або «бути зайнятим» – тобто виграти ще 2-3 тижні.

В апеляційному суді справу розглядатимуть вже троє суддів, яких пересічному ЖЕКу «зацікавити» значно »важче, ніж одного суддю в районному суді. Взагалі українських суддів набагато важче «підписати» на замовне безмежне рішення, ніж «вмовити» винести законне. До того ж судді-«апеляшкі» зазвичай більш просунуті, ніж «народні» судді з районів, і з ними можна вести більш предметні діалоги щодо недоведеності позовних вимог ЖЕКу і повній законності та обгрунтованості ваших вимог. Особисто я ще не бачила жодного рішення апеляційного суду, в якому повністю ігнорувалася б аргументація, наведена в типовому зустрічному позові. Якщо ви знаєте про подібне рішення – неодмінно повідомте мені про нього на e-mail: [email protected] Якщо неможливе можливо …

Але уявімо собі, що знайшлися в апеляційному суді три служителя Феміди, які викривлено розуміють сутність правосуддя і реальні державні інтереси, і які повністю задовольнили позовні вимоги вашого ЖЕКу. На нашу умовного часу це може відбутися в період з кінця жовтня до кінця грудня 2007 року.

У районний суд ваша справа повернеться, швидше за все, ближче до лютого 2008 року, оскільки в новорічні свята і супутній період (як і в червні-липні) в українських судах – звітний період, і сторонам у справі, охочим отримати завірену копію рішення і виконавчий лист там, м’яко кажучи, не раді.

Ви можете про всяк випадок написати касаційну скаргу протягом двох місяців з дня винесення рішення апеляційним судом – можливо, років через 5 її навіть розглянуть (на даний момент у Верховному Суді України накопичилося 40-50 тисяч нерозглянутих справ з касаційними скаргами). Адже вам цікаво, якими саме словами судді Верховного Суду будуть мотивувати свою згоду з свавіллям ЖЕКу і своїх колег з районного та апеляційного судів? Те-то ж.

Буде виконано? Фігвам!

А тим часом представник вашого ЖЕКу буде оббивати пороги виконавчої служби. Загляньте як-то в цей прекрасний заклад, і ви зрозумієте, що навряд чи вам варто напружуватися щодо примусового стягнення з вас вашого жалюгідного боргу в кілька тисяч гривень! Судових виконавців там – ще менше, ніж суддів у вашому районному суді, а виконавчих виробництв на кожного стільки, що вони з сейфів вивалюються! І взагалі, за статистикою в Україні виконується якихось нещасних 25-26 відсотків судових рішень! Статистика, звісно, жахлива, але у вашому конкретному випадку – це вам на руку.

Десь ближче до березня 2008 року судовий виконавець відкриє виконавче виробництво і надішле вам копію постанови про це. Якщо вам нема чим зайнятися і присутнє бажання пораздражать ваш ЖЕК, щоб відучити його судитися з вами і «домовлятися» з суддями про безмежному рішенні, можете спробувати оскаржити цю постанову в суді, мотивуючи свою скаргу, наприклад, тим, що ви подали касаційну скаргу і вона ще не розглянута.

І точно так само можна заперечувати всі документи, які вам будуть надсилати судові виконавці. А можна просто викидати ці документи у відро для сміття і не думати про них, тому що уявити собі, що до вас прийдуть з міліцією описувати і вилучати майно заради кількох тисяч гривень, просто неможливо!

Борги треба платити? Ага, щас!

Тим, хто цікавиться процедурою арешту, оцінки і реалізації майна, на яке накладається стягнення, раджу ознайомитися з Законом України «Про виконавче провадження» – там все розписано максимально докладно.

1) Для початку ваше майно (ми будемо вести мову лише про «квартирах, які будуть вилучати за борги») треба заарештувати шляхом винесення постанови про це (можна оскаржити в суді протягом 10 днів – розгляд триватиме кілька місяців), копію якого необхідно вислати вам, а також органам нотаріату та іншим органам, що здійснюють реєстрацію майна або провідним реєстр заборони на його відчуження (ст. 55).

2) Потім нерухомість слід оцінити, запросивши експерта. Експерти безкоштовно або в борг не працюють, отже, ЖЕКу, який хоче хоч щось хоч коли-то з вас отримати, слід завчасно провести авансування витрат на виконавче виробництво в цілому та на оплату праці експерта (600-900 гривень за нинішніми розцінками) зокрема (ст. 57).

3) Нерухомість продається з публічних торгів або на аукціонах спеціалізованими організаціями, які залучаються на конкурсній основі, на підставі договорів між Державною виконавчою службою (ст. 61). Торги потрібно проанонсувати у друкованих засобах масової інформації … Зазвичай цей процес займає від року до півтора років. Таким чином, гіпотетичні торги можуть відбутися десь навесні або влітку 2009 року!

Отже, підсумовуючи сказане – ймовірність того, що хтось буде возитися з примусовою реалізацією вашої квартири заради кількох тисяч гривень – дорівнює або прагне до нуля. Навіть якщо саме вас виберуть як «зразково-показову жертву», щоб вашим прикладом залякати інших неплатників, то на будь-якій стадії захоплюючого процесу «вилучення вашої квартири по боргах» можна всього-на-всього … розрахуватися! Заплативши саме ту суму, яка була присуджена вам судом і яка визначена у виконавчому листі! А для того, щоб стягнути з вас борги за наступні місяці – ЖЕКу потрібно буде знову подавати до суду, і проходити крок за кроком захоплюючу вищеописану процедуру … – Наша пісня гарна, починай спочатку.

Звичайно, шалений свавілля також можливий. Але, як бачите, в операції «вилучення вашої квартири за комунальні борги» задіяно таку кількість різних чиновників і посадових осіб, що їх змова з метою створення свавілля щодо саме вас і вашої затишній квартирки можливий тільки завдяки тиску "на вищому рівні». Погодьтеся, при всіх недоліках сучасної політичної ситуації подібний сценарій є надзвичайно малоймовірним. Це був би вже «звичайний фашизм», яким зараз в Україну, на щастя, і не пахне. Так що, друзі, якщо вас лякають тим, що заберуть квартиру за борги за послуги ЖКГ, сміливо можете розсміятися лякаючим в обличчя і вислати їх за відомою адресою на три букви. До ЖЕКу, то є.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я