Новини Якщо сусіди псують ваше тихе і спокійне життя

Якщо сусіди псують ваше тихе і спокійне життя

1967
0

 Заспокоїти порушників може міліція або спеціальна бригада "швидкої".

Сусіди регулярно шумлять, заважаючи спати, залишають сміття просто у під’їзді, не доглядають за собаками, що живуть у квартирі? Усіх їх можна налякати. Штрафи за порушення порядку невеликі, але, якщо застосовувати їх регулярно, можна навчити сусідів поважати оточення.

 Заспокоїти порушників може міліція або спеціальна бригада "швидкої".

 

Сусіди регулярно шумлять, заважаючи спати, залишають сміття просто у під’їзді, не доглядають за собаками, що живуть у квартирі? Усіх їх можна налякати. Штрафи за порушення порядку невеликі, але, якщо застосовувати їх регулярно, можна навчити сусідів поважати оточення.

Вінничанин Олександр Тимощук (прізвище змінено з етичних міркувань) живе на третьому поверсі пятиповерхівки по вул.П.Тичини. Йому не дає спокійно жити алкозалежний сусід, що живе на два поверхи вище.

– Він же не в собі, коли нап’ється! Ні, він не шумить, але ж може газ забути вимкнути чи воду, тоді постраждають усі сусіди, – побоюється чоловік. – А у квартирі наді мною молодий хлопець постійно вмикає гучну музику. А там живе 86-річна пенсіонерка. Що робити, куди скаржитись, навіть не знаємо. Стареньких людей так і можуть просто зі світу білого звести.

Порушники порядку є чи не в кожному вінницькому дворі. У міліції кажуть: виселити таких людей навряд чи вдасться, але налякати можна.

 

Якщо шумлять

– На шумних сусідів слід скаржитись дільничному. Якщо ж сусіди порушують тишу з 22.00 до 8.00 – слід викликати наряд міліції по 102. Вони зафіксують цей факт, як кажуть, «по гарячих слідах», опитають інших сусідів. Дільничний інспектор складає адміністративний протокол про порушення тиші і направляє його на розгляд адміністративної комісії при місцевому органі виконавчої влади, наприклад, виконкомі міськради. Комісія викликає порушника та вирішує, як його покарати – штрафом чи попередженням, залежно від того, що людина зробила та як відреагувала на зауваження. Порушників можуть оштрафувати на суму від 17 до 51 грн. для фізичних осіб та від 51 до 119 грн. для посадових. Якщо ці самі дії вчиняються повторно, настають більш жорсткі стягнення.

 

Якщо заважають домашні тварини

Міська рада затверджує правила утримання собак і котів, якщо одне з них порушено, можна звертатися до дільничного інспектора або зателефонувати на лінію 102.

Факт слід зафіксувати так, як і у випадку з порушенням тиші.

 

Із Правил утримання і поводження з тваринами у Вінниці

Особа, яка утримує домашніх тварин, зобов’язана прибирати за нею екскременти на будь-якій території, включаючи територію під’їздів, сходових кліток, ліфтів, а також доріжок, тротуарів.

Супроводжувати домашню тварину може особа, яка досягла 14-річного віку.

На території міста заборонено утримувати агресивних собак таких порід: акбаш, американський піт-бультер’єр, вівчарка Даумана, гірська гонча, грецька вівчарка, доберман Владека Рошина, канадська собака, кангал, кенгуровий собака, лангедокський пастушачий собака, леопардова гонча, румунська вівчарка, супердог та його помісь із майконгом, а також помісі вищенаведених порід.

Заборонено викидати трупи собак, котів та інших тварин або захоронювати їх у невідведених для цього місцях.

 

Якщо смітять

Незалежно від того, стосується це жителів приватного сектора чи багатоповерхівки, якщо сусід не доносить сміття до сміттєвих баків – інформувати слід органи місцевої влади, міліцію або дільничного. Про це знову ж таки складуть протокол, який розгляне адміністративна комісія. Порушення підлягає під статтю 152 Адміністративного кодексу України і передбачає покарання у вигляді попередження або штрафу від від 17 до 51 грн. для громадян та 51-119 грн. для посадових осіб. Так само до відповідальності можна притягнути і тих, хто палить сміття у під’їзді чи на подвір’ї.

 

Якщо поруч психічно хворий

Якщо людина на ґрунті психічного розладу починає вчиняти протиправні дії, неадекватно себе вести, треба телефонувати на «швидку». Там є спеціальна бригада, яка обслуговує такі виклики. Це ж стосується і алкоголіків, які допиваються до «білої гарячки». Медики зроблять усе необхідне. Якщо ця людина є небезпечною, її пролікують. Можна звертатися і до міліції. Її працівники звернуться до головного лікаря психоневрологічного диспансеру. У такому випадку медики перевірять правопорушника.

 

Корисні телефони

Відділ оперативного реагування вінницького міськвиконкому: 61-17-29, 1560 (ЦІЛОДОБОВО)
Управління громадської безпеки: 59-32-81

 

Коментує юрист Матківський Валентин


– Якщо дільничний інспектор міліції або районний відділ МВС відреагує, на думку людини, недостатньо, можна звернутись безпосередньо в управління громадської безпеки. Там проведуть перевірку. Якщо виявиться, що заходи були недостатніми, міліціонера покарають, а до порушника застосують заходи відповідно до правопорушення. Разом із тим виселити сусіда із квартири, позбавивши його житла, ніхто не має право. Людину, яка регулярно псує життя оточенню, необхідно ставити на облік, і її постійно перевірятиме міліція.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я