На голову Новини Якщо послуга ЖКГ не надана, вона не повинна оплачуватися.

Якщо послуга ЖКГ не надана, вона не повинна оплачуватися.

218
0

 "Якщо послуга не надана – вона не повинна оплачуватися. Якщо послуга надана не в повному обсязі – оплата повинна бути перерахована.

 Мінрегіон розробив принципову систему взаємостосунків споживача та виконавця послуг, що відображається у проведенні системної комунальної реформи.

Про це повідомив міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолій Близнюк під час засідання Кабінету міністрів.

"По суті, саме поява ефективного власника – єдиний шлях до формування справедливого тарифу з утримання будинків. Формуючи тариф, ми повинні продовжувати реформування галузі та забезпечити дієвий контроль з боку споживачів послуг", – заявив він.

"Що саме пропонується: постачальник послуг пропонує перелік послуг, куди входить обов’язковий санітарний мінімум та додаткові послуги з благоустрою. Споживач в особі колективного власника чи уповноваженого власниками представника погоджує перелік і вартість цих послуг. Також споживач забезпечує контроль якості та повноти виконання договору", – сказав міністр.

"При чому якщо послуга не надана – вона не повинна оплачуватися. Якщо послуга надана не в повному обсязі – оплата повинна бути перерахована", – заявив Близнюк.

За словами голови Мінрегіону, відомство розробляє Порядок доведення інформації про тарифи до споживачів, що має гарантувати отримання ними вичерпних даних про перелік житлово-комунальних послуг, структуру ціни і тарифів, їх зміну з детальним обґрунтуванням (за необхідності), регламент врахування думки громадян.

Також вносяться зміни в Порядок затвердження тарифів стосовно обов’язковості отримання висновку Держінспекції з контролю за цінами, повідомляє Мінрегіон.

"Відповідним розпорядженням уряду необхідно закріпити за облдержадміністраціями обов’язковість моніторингу рішень органів місцевого самоврядування про підвищення тарифів і надання цієї інформації Мінрегіону для узагальнення", – зазначив Близнюк.

"Проекти згаданих нормативно-правових актів протягом тижня будуть направлені на погодження до центральних органів влади та, після узгодження, до Кабінету міністрів", – додав Близнюк.

Він також наголосив: "Згідно з законом про приватизацію житла, якщо в будинку більше 51% квартир приватизовано, такий будинок повинен зніматися з державного балансу і передаватися колективу власників… А ми віддали людям тільки квадратні метри, а будинок, всі конструктиви – ніхто за ними не дивиться…".

"Ми повинні віддати і будинки, і придомову територію", – сказав Близнюк, додавши, що це зараз обговорюється в Кабміні, але для остаточного рішення "треба завершувати процес приватизації в державі".

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я