На голову Новини Який курс долара влаштує всіх: коментар банкіра

Який курс долара влаштує всіх: коментар банкіра

108
0

Голова наглядової ради банку «Національний кредит» Андрій Оністрат прокоментував в ефірі радіостанції Голос Столиці останні дії керівництва НБУ.

Голова наглядової ради банку «Національний кредит» Андрій Оністрат прокоментував в ефірі радіостанції Голос Столиці останні дії керівництва НБУ.

 

 

Голова НБУ Валерія Гонтарева та міністр фінансів Наталія Яресько пояснили, що відбувається з курсом гривні. Вони заявили, що немає фундаментальних причин для падіння гривні, провиною всьому – спекуляції та емоції. Ситуація з обвальним падінням курсу гривні обговорювалася сьогодні на нараді у президента Петра Порошенка. У ході наради було розроблено комплекс заходів щодо стабілізації ситуації на валютному ринку. Глава держави зажадав від Гонтаревої стабілізувати курс на рівні 21 гривні 70 копійок за один долар. Нацбанк, у свою чергу, запровадив для банків деякі послаблення у зв’язку з падінням курсу гривні після 6 лютого. Так, регулятор викупив на ринку 80 мільйонів доларів за офіційним курсом.

 

Про нинішню ситуацію на валютному ринку України радіостанція  Голос Столиці поговорила з головою наглядової ради банку «Національний кредит» Андрієм Оністратом.

Сьогоднішній курс НБУ – 28 гривень за долар. Це демонстрація того, що ресурсів та сил у регулятора вистачає?

 

– Сьогодні найбільший гравець на ринку – це НБУ. Це не великий комерційний банк, це не низка великих комерційних банків, а саме НБУ. У нього є запас ресурсу для того, щоб грати на цьому ринку, він може зробити багато речей. Чесно кажучи, останні дні я був переконаний, що 35-37 гривень за долар – це істерика, це емоції, які вибудували величезну чергу і населення, і нерезидентів, і імпортерів на купівлю валюти. Вони набралися як «дурень бліх» по 35, але тепер буде реальна гра. А реальна гра, це вже абсолютно збалансована, спокійна поведінка НБУ, за яку він може відповідати не словом, а грошима. 21 – це цілком зважена позиція. Крім того, на фоні вчорашнього курсу 37 вона виглядає вже досить нормально, всі сприймають це як суперкласний курс.

Що стосується курсу на рівні 28 гривень. Це коментують люди, які наближені до інсайду, що великі експортери прийшли і сказали – вибачте, але ми так розраховували продати вчора, а нам сьогодні кажуть по 21, давайте щось посередині, і таким чином отримали 28. На мою думку, 21-22 гривні за долар – це та збалансована ціна, яка влаштує і соціум, і бізнес, і навіть, я думаю, що бюджет перерахують по такій цифрі.
Як ви оцінюєте дії пані Гонтаревої в цій ситуації?

– Пані Гонтареву я знаю особисто 12 років. Я переконаний, що вона надзвичайно розумна і дуже зважена жінка. Я думаю, що зараз у неї надзвичайно важка диспозиція, тому що будь-які її дії все одно комусь будуть невигідні, її критикуватимуть. Я далекий від думки, що вона на цьому щось заробляє, але я не можу на 100% гарантувати, наприклад, відсутність можливості для когось користуватися інсайдом і дійсно на цьому заробляти. Але я переконаний, що керівництво НБУ до цього не має відношення. Вони люди із системним мисленням, просто зараз абсолютно нестандартна ситуація, яка призводить до потреби приймати різні рішення, маніпулювати вхідними умовами та намагатися знайти в цьому рівновагу.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я